اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

«یلدای آخر» به‌یاد پزشک خیّر مرحوم کوثری

«یلدای آخر» به‌یاد پزشک خیّر مرحوم کوثری

گروه شهرستان‌ها- تئاتر یلدای آخر با پرداختن به موضوع تأثیر شخصیت دکتر کوثری، پزشک نیکوکار تربت‌جامی بر مردم نیازمند، از چهارم اسفندماه در تربت‌جام به روی صحنه رفته است.

رسول محمدنیا، نویسنده و کارگردان تئاتر یلدای آخر در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی گفت: این نمایش حول محور انسان‌هایی می‌گذرد که به‌نوعی از کمک‌های مرحوم دکتر کوثری بهره‌مند می‌شدند. با فوت این پزشک مهربان، خیلی از این نیازمندان، دیگر کمک این‌چنینی دریافت نکردند و در واقع با این پزشک انسان‌دوست همراه شدند.
وی به شخصیت تأثیرگذار و به‌یادماندنی مرحوم دکتر کوثری در این منطقه اشاره کرد و افزود: مرحوم دکتر کوثری حدود ۴۰ سال بدون توقع و منت به‌صورت شبانه‌روزی برای مردم این دیار خدماتی به‌یادماندنی ارائه داد. او نیازمندان را به‌صورت رایگان مداوا کرده و داروی رایگان به آنها می‌داد و تاریخ تربت‌جام، هیچ‌گاه او را از یاد نخواهد برد.
محمدنیا، رسیدگی به بیماران را از بزرگ‌ترین دغدغه‌های این پزشک نیکوکار برشمرد و بیان کرد: حتی در بستر بیماری از مداوای مردم دست نکشید. هرچند که این پزشک اصالتاً تربت‌جامی نبود؛ اما خدمات بی توقع او باعث شد تا مردم قدرشناس تربت‌جام، او را یک تربت‌جامی بدانند. اینک قشر هنرمند به‌نوبه خود وظیفه دارد تا به مقام این پزشک نیکوکار ادای دین کند و با به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی یا تأثیر حضور چنین افرادی در بین جامعه، وظیفه خود را انجام دهد.
وی ادامه داد: چه خوب بود که هنوز هم افرادی مانند دکتر کوثری‌ها زیاد می‌بودند تا راه این پزشک انسان‌دوست ادامه‌دار می‌ماند. هنوز افراد نیازمند زیادی داریم که چشم‌ به‌راه کمک و یاری افراد توانمند هستند و شاید این تئاتر تلنگری برای بیدار شدن وجدان ما باشد.
وی، داود عظیمی را به‌عنوان دستیار کارگردان و مشاور هنری معرفی و اظهار کرد: طراحی و اجرای نور را یوسف فخر و نیز طراحی دکور نمایش و مدیر تولید، اشکان حیدری است.
وی بابیان اینکه در این تئاتر ۲۱ نفر ایفای نقش می‌کنند که ۱۳ نفر به‌عنوان بازیگر و ۸ نفر در بخشی از این نمایش به اجرای بازی‌های آئینی تربت‌جام می‌پردازند، گفت: با تلاش و تمرین هنرمندان، تئاتر یلدای آخر به مرحله بازبینی رسید و با اخذ مجوز نمایش از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام از چهارم اسفند به روی صحنه رفته است و اجرای آن به مدت ۱۰ روز ادامه می‌یابد.

خبر جدید  رتبه اول خراسان رضوی در سرمایه‌گذاری صنعتی کشور طی سال ۹۶

تئاتر یلدای آخر با موضوع آن طبیب مهربان در تربت‌جام به روی صحنه رفت

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *