اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

یک روز خوب در آسیب پذیرترین محله کشور / دانشجویان تهرانی به یاری نیازمندان مشهدی شتافتند + تصاویر

یک روز خوب در آسیب پذیرترین محله کشور / دانشجویان تهرانی به یاری نیازمندان مشهدی شتافتند + تصاویر

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، «جمعیت فراگیر زندگی خوب» گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران هستند که به همراه متخصصانی در زمینه‌های مختلف پزشکی به طور گسترده در نقاط مختلف و محروم کشور حضور می‌یابند و کمک رسان نیازمندان می‌شوند.

این گروه این روز‌ها و همزمان با دهه اول محرم و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در مشهد و در منطقه شهرک شهید رجایی این شهر حضور دارند؛ منطقه‌ای که به عنوان یکی از محله‌های کشور به خصوص در زمینه بهداشتی و پزشکی شناخته شده است .     مبینا توحیدیان، مسئول تیم پزشکی جمعیت فراگیر زندگی خوب در این رابطه به خبرنگار ما می گوید: گروه ما متشکل از دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش، علوم پزشکی بقیه‌های الله، علوم پزشکی شاهد، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی آزاد تهران که همگی این دانشگاه‌ها در تهران بوده، و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و علوم پزشکی مشهد هستند.

خبر جدید  نامه جمعی از تشکل‌های دانشجویی و مردمی مشهد به اعضای شورای شهر / افزایش نرخ حمل و نقل عمومی را به مردم تحمیل نکنید

توحیدیان با اشاره به اینکه گروه حاضر در این دوره ۹۰ نفر هستند، افزود: این گروه خدمات پزشکی، پزشکی تخصصی، دندانپزشکی، مامایی و زنان، روانشناسی و مددکاری، انجام تست HIV و خدمات پرستاری، گفتارسنجی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی، کارشناس تغذیه را ارائه می‌کنند.  
مسئول تیم پزشکی جمعیت فراگیر زندگی خوب ادامه می افزاید: پزشکان متخصص در این دروه شامل متخصص داخلی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، زنان، روانپزشکی، پوست، طب فیزیکی، اورتوپدی و گوارش اطفال است.

وی با اشاره به اینکه شهرک شهید رجایی کشور به دلیل آسیب پذیرترین محله در کل کشور برای این خدمات رسانی انتخاب شده است، می گوید: بهداری سپاه مشهد، کمیته امداد، بهزیستی خراسان رضوی از ما برای حضور در آسیب پذیرترین نقطه کشور دعوت کرد و ما نیز در هر سال دو یا سه مرتبه در این منطقه از مشهد حاضر شده و خدمات رسانی می‌کنیم.  
توحیدیان معتقد است جمعیت فراگیر زندگی خوب اردوی قبلی خود در مشهد را در تعطیلات عید در این شهر سپری کرد و در مدت یک هفته حضور شهرک شهید رجایی به حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه کرد.
جامعه هدف؛ مناطق محروم سراسر کشور جهانی، مسئول روابط عمومی جمعیت زندگی خوب نیز درباره روز‌های حضور این گروه متخصص پزشکی در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد ما گفت: این گروه از ۱۶ تا ۲۱ شهریور ماه خدمت رسانی می‌کنند.    
جهانی با اشاره به اینکه خدمات این گروه مخصوص مردم منطقه شهرک شهید رجایی است می گوید: روز عاشورا نیازمندان شهرستان فریمان برای دریافت خدمات پزشکی در اینجا حاضر خواهند شد.

خبر جدید  26 طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی به بهره‌برداری می‌رسد

وی درباره نحوه شناسایی نیازمندان می افزاید: برخی از این افراد توسط آموزش و پرورش که از مدارس سطح مشهد شناسایی شده اند، خدمات تخصصی پزشکی را دریافت می‌کنند و سایر افراد نیز توسط کمیته امداد و بهزیستی و یک خیریه معرفی شده اند.    
وی ادامه داد: همچنین مردم محلی که تحت پوشش هیچ یک از نهاد‌های حمایتی نبوده و مشکل مالی دارند نیز می‌توانند از این خدمات پزشکی بهره‌مند شوند.

خبر جدید  کاندیدا شدن با هدف کسب قدرت انسان را به عمر سعد تبدیل می‌کند

جهانی با اشاره به اینکه جمعیت فراگیر زندگی خوب خدمات خود را در مناطق محروم سراسر کشور ارائه می‌کند، می گوید: این گروه در طول سال یک مرتبه در استان سیستان و بلوچستان، هر دو هفته یک بار در البرز و تهران فعالیت خداپسندانه خود را ادامه می‌دهد.  
مسئول روابط عمومی جمعیت زندگی خوب ادامه داد: همچنین در شرایطی همچون سیل گلستان، زلزله کرمانشاه، پیاده روی اربعین نیز ورود جدی داشته ایم.                  
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *