اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

یک مسئول: بازنگری سرفصل آموزشهای حوزه گردشگری ضروری است

یک مسئول: بازنگری سرفصل آموزشهای حوزه گردشگری ضروری است

یوسف بیدخوری روز دوشنبه در نشست هم اندیشی مدیران مراکز آموزشهای گردشگری خراسان رضوی در مشهد افزود: شمار دوره هایی که هم اینک برای فعالان گردشگری در این استان برگزار می شود با تعداد گردشگران و فعالان این صنعت تناسب ندارد.
وی ادامه داد: یکی از آسیبهای موجود در عرصه آموزش گردشگری این است که علاقه مندان به صنعت گردشگری در دوره هایی شرکت و زمان و هزینه صرف می کنند که مورد تائید سازمان میراث فرهنگی نیست.
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: به همین دلیل متصل کردن آموزشگاههای تحت نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به شبکه اتوماسیون با هدف ارائه برنامه های جدید حوزه آموزش، در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: منسجم نمودن موسسات آموزش گردشگری، ایجاد تشکل حرفه ای مربوطه جهت واگذاری امور قابل تصدی به آنها و فعال سازی نقش آفرینی این موسسات در توسعه آموزش گردشگری در کنار کاربردی سازی آموزش و تلاش برای بکارگیری فناوریهای نوین در آموزش گردشگری از مهمترین مباحثی است که باید مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گیرند.
او ادامه داد: برگزاری دوره های تخصصی گردشگری با تاکید بر آموزش زبانهای خارجی برای کارکنان شاغل در واحدهای گردشگری، طراحی دوره های تخصصی آموزش زبانهای خارجی ویژه گردشگری و تلاش به منظور رفع مشکلات موسسات گردشگری از دیگر برنامه های در دستور کار هستند.
هم اکنون هشت مرکز مجاز آموزش گردشگری در خراسان رضوی فعالیت دارند. این استان سالانه میزبان افزون بر ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

خبر جدید  بقایای دو راس قوچ وحشی در مشهد کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *