اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

یک میلیون زائر محروم و زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

یک میلیون زائر محروم و زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سخنرانی پیش از بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی با تبریک اعیاد ماه رجب و شروع سال جدید اظهار کرد: امیدواریم این سال بر همه مردم ایران مبارک باشد و دعای معتکفان و بندگان صالح خداوند در تمام مساجد در حق امت اسلامی مستجاب باشد.

وی افزود: اعتکاف از افتخارات نظام مقدس اسلامی است و مردان و زنان دلداده به خداوند ۳ روز را با معبود خویش خلوت می‌کنند و امیدواریم خداوند برکاتش را بر ما نازل کند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: از سوی همه مردم و علما مقدم رهبر معظم انقلاب به مشهد را گرامی می‌داریم و امیدواریم سخنان ایشان در روز اول سال در حرم مطهر رضوی برای همه امت اسلامی و مردم ایران چراغ راهی سالانه در برنامه ریزی و حرکت در بخش‌های مختلف باشد.

رئیسی تصریح کرد: اولین مأموریت ما در آستان قدس رضوی توجه به زائر و زیارت بوده و همه برنامه‌ها برای تسهیل امر زیارت است و در این راستا اقداماتی در فیزیک حرم رضوی نیز به انجام رسیده است.

وی بیان کرد: ما زیارت را از مبدا تا مبدا می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در طول سفر نیز تسهیلات لازم را فراهم کنیم و توجه ویژه ای نیز به تشرف زائران بی بضاعت شده و طی سال‌های گذشته یک میلیون زائر زیارت اولی به مشهد مشرف شدند.

خبر جدید  صدور مجوز ارائه خدمات به گردشگران خارجی سلامت در ۱۲بیمارستان مشهد

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ایجاد زائر سرای با ظرفیت ۲۰ هزار نفر برای استفاده افراد کم برخوردار مورد توجه قرار گرفت و مقدمات ساخت صحن رضوان انجام شده که این مکان امکان گنجایش ۳۰۰ هزار نفر را دارد.

افزایش نذورات و وقفیات

رئیسی تاکید کرد: نذورات در آستان قدس ۲ برابر شده و ۸۲ رقبه وقفی پذیرش و ۲۲۷ رقبه دیگر در نوبت ثبت وقف قرار دارد و تلاش ما این است که به سرمایه‌های اجتماعی توجه داشته باشیم.

وی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به امکانات موجود در آستان قدس برای اوقات فراغت زائران برنامه ریزی و ۴ مرکز ویژه برای معرفت افزایی و شناخت سیره رضوی در مشهد راه اندازی شد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در باغ‌های آستان قدس اجازه ندادیم حتی یک درخت نیز قطع شود و فضای مفرحی را برای جوانان و نوجوانان ایجاد و مرکز تربیتی را نیز در تهران دایر کردیم.

خبر جدید  40درصد کاهش برداشت زعفران در تربت حیدریه

رئیسی گفت: مرکز مشاوره آستان قدس رضوی با حضور ده‌ها مشاور برجسته آماده خدمت به جوانان است و در بخش سوغات زائر نیز اقدامات زیادی به انجام رسیده است.

وی بیان کرد: برگزاری نشست علمی با عنوان گفتگوی بین ادیان و اعتاب مقدس به انجام رسید و مراکز فرهنگی زیادی نیز در این عرصه ورود یافتند و اقدامات تکمیلی در حال انجام است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: در بخش خدمت رسانی به نیازمندان نیز اقدامات خوبی انجام شده و دیدگاه ما این است که مشکلات محرومان را از هر طریق ممکن رفع کنیم زیرا گره گشایی از مردم را از نعمت‌های خداوند می‌دانیم.

رئیسی تاکید کرد: به لطف خداوند بیش از ۳ هزار گروه جهادی با کمک آستان قدس رضوی کارهای زیادی را در شهرهای مختلف کشور به انجام رساندند و از دانشجویان و طلاب برای توجه به این مهم قدردانی می‌کنیم.

وی گفت: امروز در خراسان بزرگ ۲۵۰ قنات لایروبی و کشاورزی و دامپروری احیا شده است تا خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند و در بخش درمانی نیز اقدامات خوبی به انجام رسیده است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: بنیاد کرامت آستان قدس رضوی جزو اولین دستگاه‌های خدمت رسان به مردم در حوادث از جمله سیل مازندران و زلزله کرمانشاه است و از این پس نیز خواهد بود.

خبر جدید  پیکر مطهر ۲ شهید نیروی انتظامی در مشهد تشییع شد

رئیسی بیان کرد: طرح مشهد بدون گرسنه را آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم در مشهد و خراسان رضوی کسی گرسنه سربه بالین نگذارد.

راه اندازی سامانه شفافیت مالی

وی خاطرنشان کرد: در بخش اقتصادی برای نخستین مرتبه سامانه شفافیت مالی آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد و همه مردم می‌توانند از مسائل مالی این آستان آگاه باشند زیرا این اقدام را در جهت سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی می‌دانیم.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ایجاد زمینه خدمت به امام هشتم (ع) در همه شهرها فراهم شد و ۲۰۰ هزار نفر آمادگی خود را برای مشارکت در این بخش اعلام کردند و موجی برای خدمت به محرومان ایجاد شده است.

رئیسی تاکید کرد: در حال حاضر به جز یک شرکت آستان قدس رضوی هیچ مجموعه زیاندهی ندارد و همین یک شرکت نیز به زودی تعیین تکلیف خواهد شد و معتقدیم می‌توانیم در کشور کارهای زیادی در بخش اشتغال به انجام رسانیم.

کد خبر ۴۵۷۳۲۷۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *