اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۰۰۰۰ واحد مسکونی جدید در خراسان‌رضوی به بهره‌برداری می‌رسد

۱۰۰۰۰ واحد مسکونی جدید در خراسان‌رضوی به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمود پژوم صبح امروز در نشستی خبریاظهار داشت: بخش خصوصی خراسان رضویدر همه حوزهها از جمله انجمن صفی انبوهسازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی،برادری خود را در همکاری با بخش دولتی به اثبات رسانده و بدون تعارف باید بگوییم با توجه به گرانیهای آهن، سیمان و دیگر مصالح ساختمانی هیچ پیشرفتی در صنعت مسکن و ساختمان نخواهیم داشت.

رئیس انجمن صفی انبوهسازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی با بیان اینکه در بدنههای مختلف بخش دولتی از جمله صنعت مسکن و ساختمان با ضعف نیرو مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد حضور نیروی قوی، جسور و کارآمد در بدنه دولت نیستیم و وقتی که کارها با احتیاط و استرس و در حالت شک و تردید انجام شود نتیجه مثبتی در حوزه اجرایی و عملیاتی حاصل نمیشود و پیشنهاد ما به مدیران دولتی واگذاری مسئولیتها و تفویضاختیارات به مدیران و متخصصان کاربلد خارج از بخش دولتی بوده است.

خبر جدید  رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی منصوب شد

پژوم تصریح کرد: در بخش خصوصی بر این عقیده معتقد هستیم که زمانی که یک مجموعه این بخش عملکردی موفق و تحسینبرانگیز دارد و هزاران اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را ایجاد میکند باید مورد تقدیر و حمایت ویژه از سوی بدنه دولت و شهرداریها واقع شود.

وی تاکید کرد: به مناسبت فجر چهلم، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در سطح کشور ساخته میشود که ۱۰۰ هزار مورد آن در شهرهای جدید، ۳۰۰ هزار مورد در شهرهای توسعه یافته و ۱۰۰ هزار مورد در کلانشهرهای کشور ساخته میشود، گرچه ۱۰ هزار واحد آن سهم استان بوده، اما به استاندار خراسان رضوی اعلام کردهایم که در صورت حمایت مطلوب آمادهایم که سالی ۵۰ هزار واحد جدید در استان بسازیم.

پژوم خاطرنشان کرد: حالت عادیو ایدهآل آن ۸۰ هزار واحد بوده که تحقق کامل آن نیازمند حمایت ویژه مسئولان شهری و استانی اعم از شهرداری، استانداری، فرمانداریها، ادارات راه و شهرسازی، بانک مسکن و دیگر مجموعههای متولی با انجمن صفی انبوهسازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی بوده است.

رئیس انجمن صفی انبوهسازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیازمند اختصاص تسهیلات ویژه در پروژههای مسکن و ساختمان استان هستیمبیان کرد: همچنین نیازمند تسریع در روند حرکتی تسهیلات آب، برق و گاز در اتمام پروژههای پیشرو از جمله پروژه ۲۱۲۰ واحدی رسالت که در حال انجام است هستیم، پروژهای که ۵ ساله بوده اما امیدواریم ظرف مدت ۴ سال به اتمام برسد.

خبر جدید  پردیس هویزه مشهد پرفروش‌ترین سینمای شهرستان‌های کشور شد+اینفوگرافیک

پژوم گفت: امیدواریم که با همراهی و مساعدت تمامی مسئولان شهری و استانی به ویژهشهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد هستیم و یک نمونه کوتاهی صورت گرفته تاخیر یک ساله در اتمام یک ساله پروژه ۱۲۰ هزار متر مربعی صاحبالزمان(عج) که ضرر و زیان دو برابری را تحمیل کرد و ۴ سال است که معطل گرفتن پروانههای آن هستیم و کوتاهی شهرداری در این رابطه کاملاً مشهود است؛ این پروژه بهصورت ۱۰۰ درصد تکمیلشده و ۷۰ درصد آن آماده بهرهبرداری است.

خبر جدید  ۲۵ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط مرزبانان خراسان رضوی کشف شد

وی افزود: با توجه به رعایت قوانین ساختوساز با مشخصات فنی و لحاظ کردن استانداردها از عموم مردم درخواست داریم در امر ساختوساز، خرید و پیشخرید مسکن و ساختمان از مشاورههای مشاوران انجمن صفی انبوهسازان مسکن و ساختمان خراسان رضوی که در ساعات اداری پاسخگو هستند بهرهمند شوند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *