اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

۱۰۰ خانه ورزش روستایی در گلستان احداث می‌شود

۱۰۰ خانه ورزش روستایی در گلستان احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید مناف هاشمی شامگاه دوشنبه در نشست با جوانان ایده پرداز حوزه روستایی استان گلستان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: بانک اطلاعاتی ایده‌های جوانان حوزه روستایی در گلستان باید توسط اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهیه و حمایت‌های لازم برای اجرای طرح‌های اشتغالزا انجام شود.

خبر جدید  صفحه نخست روزنامه‌های خراسان رضوی یکشنبه ۲۹ بهمن

وی افزود: می‌توان ار پروژه‌های جوانان روستایی بهره برد و در صورت اعتماد بانک‌ها به این پروژه‌ها برای دریافت تسهیلات اقدام کرد.

استاندار گلستان با اشاره به طرح روستاهای بدون بیکار در استان، گفت: ۵۰ روستا در ۱۴ شهرستان شناسایی شده‌اند تا با کمک فرمانداری‌ها برای احیای ظرفیت‌ها و اشتغالزایی گام برداریم.

هاشمی تصریح کرد: گلستان به عنوان نخستین استان طرح تفکیک زباله از مبدا را در روستاها آغاز کرده و ۷۰ روستا را به عنوان پایلوت انتخاب کرده‌ایم.

خبر جدید  همچنان ایستاده‌ایم/ از شروع کار در مغازه تا صادرات به اروپا

وی ادامه داد: طرح روستاهای بدون معتاد هم در برنامه قرار دارد و هر فرمانداری باید سه روستا را در شهرستان خود معرفی کند.

هاشمی با اشاره به اهمیت طرح‌های ورزشی در روستاهای گلستان، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ روستا را در قالب این طرح قرار داده‌ایم تا با راه اندازی خانه‌های ورزش موجب پر شدن اوقات فراغت جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

خبر جدید  مشهد میزبان دومین همایش کشوری روماتولوژی کودکان ایران

وی در خصوص ایجاد بازارچه صنایع روستایی در مرکز استان، یادآور شد: دنبال مکانی در گرگان هستیم تا صنایع روستایی در آن فروخته شود و محلی برای درآمدزایی روستاییان با فروش محصولات آنها باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *