اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

۱۰ کتابفروشی گلستان در طرح «تابستانه کتاب» شرکت می‌کند

۱۰ کتابفروشی گلستان در طرح «تابستانه کتاب» شرکت می‌کند

قدرت الله دائمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: «تابستانه کتاب» فی نفسه طرح بسیار با ارزشی است و می تواند در حوزه نشر، توسعه آفرین و جریان ساز بوده و بخشی از کوتاهی هایی که در حوزه کتابخوانی وجود دارد را جبران کند.

وی ادامه داد: درست است که کتاب و کتابخوانی نباید درگیر موج های سیاسی شود اما این یک واقعیت است که افزایش قیمت کتاب و نرخ ارز خواه ناخواه در میزان استقبال از کتاب تأثیر می گذارد.

دائمی تصریح کرد: طرح «تابستانه کتاب» با ارائه تخفیف مناسب به علاقه مندان، توانسته است تا حد زیادی این معضل را برطرف کند.

خبر جدید  پایان جشنواره تبلیغ مطهر با معرفی افراد برتر در مشهد

وی عنوان کرد: در سال های نخست اجرای این طرح در استان گلستان فقط دو کتابفروش شرکت کردند اما اکنون شاهدیم تعداد آن ها به ۱۰ کتابفروش رسیده است؛ این موضوع بیانگر موفقیت روز افزون طرح است.

افزایش تعداد روزهای اجرای طرح «تابستانه کتاب»

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ضمن تأکید بر افزایش تعداد روزهای اجرای طرح «تابستانه کتاب» گفت: همان طور که مستحضرید، فعالیت های فرهنگی زمان بر است بنابراین باید برای روشن شدن نتایج و تأثیرات آن ها حوصله داشت تا ترویج فرهنگ کتابخوانی در سال های آینده نمود پیدا کند.

خبر جدید  باروری ابرها

دائمی افزود: طرح «تابستانه کتاب» باید به شکل سازماندهی و هماهنگ شده و جامع تبلیغ شود، در این زمینه رسانه ملی بی تأثیر نیست زیرا اهمیت کتاب کمتر از فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی نیست و بلکه مهم تر هم است چرا که با دانایی مردم سروکار دارد.

وی توضیح داد: اگر در طرح «تابستانه کتاب» رضایت کتابفروشان از همه نظر به طور مثال بازپرداخت به موقع، جلب شود، خود نوعی تبلیغ برای این طرح محسوب می شود زیرا باعث می شود تعداد کتابفروشان بیشتری در این طرح شرکت کنند در نتیجه ضریب موفقیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای این طرح، بالاتر می رود.

خبر جدید  انهدام باند بین المللی تولید و قاچاق مواد مخدر

دائمی افزود: نباید میان کتاب های تألیفی و ترجمه تفاوتی در زمینه یارانه قائل شد چرا که به نظر من هم مولف و هم مترجم برای تولید آثار زحمات زیادی را متحمل می شوند.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: پیشنهاد می کنم مبالغ یارانه برای کتابفروشی های مناطق محروم و کم برخوردار افزایش یابد.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *