خراسان ما
خراسان ما

۱۰.۷ میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی سفر کردند

۱۰.۷ میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی سفر کردند

مهدی فروزان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: شمار زائران و گردشگران نوروز امسال خراسان رضوی در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴٫۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: ۸۱۸ هزار و ۱۴۴ نفر از این تعداد امسال با استفاده از امکانات حمل و نقل جادهای و عمومی وارد خراسان رضوی شدند که در قیاس با پارسال ۸٫۳ درصد کاهش نشان میدهد.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی قطار را نیز وسیله سفر ۳۱۳ هزار و ۴۵۷ زائر و مسافر به این استان ذکر و بیان کرد: جمعیت مسافران از طریق ریل به این استان در مقایسه با نوروز پارسال ۲٫۳ درصد بیشتر شده است.

وی آمار زائران و مسافرانی را که از طریق فرودگاهها وارد خراسان رضوی شدهاند نیز ۱۶۱ هزار و ۱۹۶ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۸٫۳ درصد کاهش نشان میدهد.

فروزان گفت: در نوروز امسال تاکنون ۹ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۲۶۰ نفر از زائران و مسافران ورودی به خراسان رضوی هم با خودروی شخصی به این استان سفر کردهاند. این میزان نیز در مقایسه با پارسال ۳٫۸ درصدی کمتر شده است.

وی همچنین شمار زائران و مسافرانی را که طی ۲۵ اسفند گذشته تا پایان دهمین روز فروردینماه به مشهد سفر کردهاند شش میلیون و ۵۵۱ هزار و ۲۹۷ نفر اعلام و بیان کرد: این تعداد هم در مقایسه با نوروز پارسال یک درصد کاهش نشان میدهد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد