اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۵۰۰۰۰ نفر در شبکه فراگیر خادمیاری آستان قدس رضوی فعال هستند

۱۵۰۰۰۰ نفر در شبکه فراگیر خادمیاری آستان قدس رضوی فعال هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مصطفیخاکسار قهرودی ظهر امروزدر نشست خبری خود که در محل سالن جلسات معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: با عنایتتولیت آستان قدس رضوی طرح جامع محرومیت زدایی در سال آینده اجرا خواهد شد.مهمترین موضوع در سیاستهای ۳۰ گانهابلاغی تولیت آستان قدس رضوی خدمت به زائرین و مجاورین است.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی در عرصه ارائه خدمات مانند دستگاههای دولتی و غیردولتی نیست و نقش دستگاههای دیگر را ایفا نمیکند بلکه در کنار آنها ارائه خدمات میکند. علاقه مردم به مضجعشریف حضرت رضا(ع) یک سرمایه معنوی است که میتوان از آن به عنوان یک ذخیره مادی و معنوی استفاده کرد.

وی با اشاره به شبکه خادم یاری و ارائه خدمات به نیازمندان در کشور تصریح کرد: این شبکه در آستان قدس رضوی یک ظرفیت بزرگ است که به ازای خدمت ارائه شده، میتواند در جدول برنامهریزی که در حرم مطهر رضوی وجود دارد به عنوان خادم خدمت کند.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به تاسیس شرکت فراگیر خادم یاران رضوی بیان کرد: در دو سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار نفر در این شبکه پذیرفته شدهاند که با توجه به ارائه توانمندیهای آنان از طریق این تشکل کانونهای مختلف، تعامل با دستگاههای مختلف و شناسایی نیازمندان انجام شده است.

خبر جدید  منشور هفت‌گانه مقام معظم رهبری عرصه‌های جدیدی به روی آستان قدس رضوی گشود

خاکسار قهردوی از رشد تشکل خادمیاران خبر داد و تأکید کرد: تشکیل بخشهای ستادی مانند ستاد بنیاد کرامت، بخشهای دیگر آستان قدس رضوی، ایجاد شبکه وسیع و سراسری خادمیاران رضوی و تشکیل دفاتر آستان قدس رضوی یک حلقه ضروری برای اتصال خادم یاران با نیازمندان است که خدمترسانی شکل بگیرد.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی ادامه داد: شبکه خادم یاران دارای هویت مردمی و غیراداری است که اصل خدمت به مردم و به ویژه نیازمندان است.

وی اضافه کرد: در بخشهای سازمانی و ستادی آستان قدس رضوی برای تحقق اصل خدمت برنامهریزیهایی انجام شده که براین اساس دو پروژه زائرشهر و زائرسرا در دو نقطه مشهد شروع شده و در فاز اول مورد بهرهبرداری قرار گرفته و در سه فاز که در آینده تکمیل خواهد شد در جهت ارائه به خدمت به زائرین است.

خاکسار قهرودی افزود: حدود یک میلیون زائر بار اولی با همکاری و تعامل دستگاهها و نهادهای مختلف به حرم مطهر رضوی مشرفشدهاند که به مدت سه روز به آنها خدمات ارائه شده و اغلب همکاریها از سوی تشکلهای مردمی و خیریهها بوده است.براساس شناسایی و تقاضا در مناطق محروم و نیازمند تأمین معیشت، ایجاد زمینه اشتغال، کمک به انجام پروژههای زیرساختی و کمک به بهبود مسائل زیرساختی نقطه توجه بوده است.

خبر جدید  حرم منور رضوی در روز شهادت امام هادی(ع) سیاه‌پوش شد

وی بیان کرد: در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی،۲۵۰ طرح و پروژه آبی محقق شده،۳۱۰ مورد مشارکت در ساخت منازل مسکونیو ۱۲۰ طرح سرویس بهداشتی در خراسان جنوبی انجام شده است.

خاکسار قهرودی با اشاره به حمایت از ۲ هزار و ۹۰۰ گروه جهادیو اضافه شدن ۵۰۰ تا ۶۰۰ گروهجهادی دیگر در نوروزتأکید کرد: با حمایت و همکاری و اعتبارات دستگاههای دیگر از جمله بانکها برای ایجاد تسهیلات تا پایان سال دو هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

وی با اشاره به حمایت از مشاغل کوچک و خانگی گفت: در قالب شبکه مردمی، هیئتیاندیشهورز برای کمک به اشتغال در استانها ایجاد شده که به طور مثال در حاشیه شهر مشهد یک کارگاه چرم ایجاد شده و ۱۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند که ظرفیت صادرات دارد و بسترسازی برای ۵۰۰ نفر دیگر نیز شده است.

خبر جدید  مشهد| فرآیند ارائه خدمات به زائران پیاده امام رضا(ع) باید مردمی شود

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تصریح کرد: برای رفع نیازهای معیشتی نیازمندان ۳۰۰ هزاربسته ارزاق متبرک،۴۲۰ تن گوشت(عقیقه، نذورات و قربانی)، ۱۴۲ هزار و ۵۰ کیلوگرم برنج و ۶۹ هزار و ۶۵۳ کارت هدیه و …در اختیار حدود ۱۰ هزار نفر نیازمند در حاشیه شهر قرار داده شده است.

وی بیان کرد: با هماهنگی با آموزش و پرورش خراسان رضوی به دانشآموزان ۱۲۳ روستا ۳۱۰ هزر بسته لوازمالتحریر و در وعده صبحانه خدمات ارائه شده و ۱۴۰ هزار تقاضانامه و نامه دریافت شدهکه در دست بررسی است و کمکهایی نیز برای تأمین جهیزیه، ازدواج ، وام و…در نظر گرفته شده است.

خاکسار قهرودی خاطرنشان کرد: در طرح اشتغال و کارآفرینی هشت نمایشگاه با همکاری کمیته امداد برگزار شدهو درصدد تنظیم طرح جامع محرومیت زدایی در آستان قدس هستیم که به تأیید تولیت آستان قدس رضوی رسیدهو در ابتدای سال جاری به صورت هدفدار انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *