اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۶ منطقه خراسان رضوی دارای «معین اقتصادی» شده‌اند

۱۶ منطقه خراسان رضوی دارای «معین اقتصادی» شده‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخس، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سرخس اظهار داشت: در تمامی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه زیرساختسازی صورت گرفته اما در حوزه توانمندسازی باید بهتر از این عمل میکردیم.

وی با اشاره به ظرفیتهای مناسب و زیرساختهای مطلوب شهرستان سرخس گفت: تاکنون از این ظرفیتها به درستی در مسیر محرومیت زدایی و توانمندسازی مردم استفاده نشده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی و تامین معیشت مردم است و باید در این مسیر گام برداشت؛ امروز شاهد هستیم که آستان قدس رضوی به صورت داوطلبانه به عنوان معین اقتصادی شهرستان سرخس قرار است فعالیت داشته باشد و امیدوار هستیم که این طرح نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

خبر جدید  چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد در قالب ۷۰۰ غرفه برگزار می‌شود

رزم حسینی با اشاره به اینکه باید در دهه پنجم انقلاب اسلامی مدل توسعه اقتصادی با بهرهگیری از ظرفیت و مشارکت بخش خصوصی را دنبال کنیم خاطرنشان کرد: نگاه به سرمایهگذار و کارآفرین باید تغییر کند و باید رویکردی مثبت به این قشر داشته باشیم و از سوی دیگر تلاش کنیم تا موانع موجود در بوروکراسی کشور را برطرف کنیم.

خبر جدید  رحیم پور ازغدی در مشهد: مسئولان اگر نمی‌توانند زاهد باشند، حداقل اهل پرهیز باشند

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مدل توسعه اقتصادی جدیدی را در استان خراسان رضوی کلید زدهایم و برای ۱۶ منطقه معین اقتصادی تعریف شده تا فعالیتها به صورت هدفمندتر دنبال شود.

رزم حسینی با بیان اینکه از ظرفیت نمایندگان مجلس در مسیر مدل اقتصادی جدید تعریف شده بهره گرفته میشود اظهار داشت: در این مسیر به سلیقه سیاسی نمایندگان کاری نداریم زیرا آنچه مهم است این است که باید زمینه برای اشتغال فراهم شود.

خبر جدید  جزئیات جشنواره هنرهای شهری مشهد تشریح شد

وی گفت: همچنین در این مسیر از ظرفیت ائمه جمعه باید به درستی بهره گرفته شود و ائمه جمعه باید منادی این مسئله باشند کهنداشتن شغل به معنای نداشتن عزت است و از این طریق زمینه مشارکت مردم در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی را فراهم کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *