اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۲ خانه تاریخی در محدوده بافت پیرامونی حرم رضوی بازسازی می‌شود

۲ خانه تاریخی در محدوده بافت پیرامونی حرم رضوی بازسازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مصطفی نعمتی ظهر امروز در نشستخبری شهرداری منطقه ثامن مشهد اظهار داشت: بالغ بر ۷۰ درصد از ساختارهای منطقه ثامن بیش از ۲۰ سال قدمت داشتند و برای بهبود و بازسازی آنها اقدامات مختلفی انجام شده است، به عنوان مثال ۱۵۰ هزار تخت برای زائران در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه ثامن مشهدمقدس عنوان کرد: بافت اطراف حرم چهار خیابان اصلی منتهی به حرم وجود داشته که در طرح جدید به هشت خیابان تبدیل میشود، یک رینگ حلقوی به نام شارستان رضوی این خیابانها را به یکدیگر متصل میکند.

نعمتی تصریح کرد: هشت رهباغ در دست ایجاد بوده و ۱۷ پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۹ هزار و ۷۰۰ خودرو در نزدیکی حرم مطهر ایجاد میشود، از ۱۳ مهرماه ۹۶ در منطقه ثامن فعالیت داشتهو در چند بخش اقداماتی انجام شده است.

خبر جدید  وزش باد شدید و رگبارهای موقتی استان خراسان رضوی را دربر می‌گیرد

شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: تقاطع خیابان شارستان رضوی و نواب صفوی ایجاد شده است، همچنین یک باند از بلوار رضوان آسفالت شده و باند دیگر آن نیز به زودی ایجاد میشود، خیابان آیتالله واعظ طبسی به بهره برداری رسیده و ۹۷ هزار متر مربع سطح در این منطقه آسفالت شده است.

نعمتی تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور، ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع پیادهرو سازی و ۱۴ کیلومتر پوشش کارگاهی ایجاد شده است، همچنین ۲ هزار و ۶۰۰ متر طول کانال سطحی به وجود آمده است، توسعه فضای سبز منطقه ثامن نیز مورد توجه قرار گرفته و در این باره اقدامات مربوطه انجام میشود.

نعمتی خاطرنشان کرد: در ارتباط با موضوع مذکور ۷ و نیم هکتار فضای سبز در منطقه ثامن به تازگی ایجاد شده و ۲۹ هزار متر مربع فضای جدید سبز به نزدیکی حرم اضافه شده است، در واقع ۲۹ هزار متر مربع فضای سبز تمام شده و ۱۱ هزار و ۶۳۱ متر مربع نیز ساخت فضای سبز در دست اجرا است.

وی بیان کرد: ۱۰۴ هزار متر مربع فضای سبز در حال حاضر در نزدیکی حرم مطهر وجود دارد، ۶۲ سرویس بهداشتی ایجاد و ۱۲ دستگاه آبسردکن و سقاخانه اضافه شده است، علاوه بر موارد مذکور ۴۷۵ پروژکتور به برق شهری نصب شده، همچنین طی تعاملاتی با دانشگاه خیام، اموری در ارتباط با بازار فرش انجام شده است.

خبر جدید  ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات اوراق مشارکت در بافت اطراف حرم رضوی هزینه می‌شود

شهردار منطقه ثامن مشهد ادامه داد: ۱۲۲ جشنواره برگزار و ۳۶ هزار متر مربع نقاشی طراحی شده است، برگزاری المپیادهای ورزشی و نظایر این موارد نیز از اقدامات اخیر شهرداری منطقه ثامن بوده است، طی ارتباطی با دانشگاهها ۱۵ طرح پژوهشی برگزار شد، همچنین ۴۲ دوره آموزشی برای ارتقاء سطح دانش مربیان شکل گرفت.

خبر جدید  مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی تغییر می‌کند

وی اظهار داشت: دو جلسه با سرمایهگذاران برگزار شده و ۲ هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری در ازای تعیین تعیین تکلیف پروژهها مشخص شد، علاوه بر آن ۹ پروژه جدید با حجم ۸۰۰ میلیارد تومان اجرا شده است.

نعمتی گفت: ۲۳ سال از اجرای طرح منطقه ثامن گذشته و افراد ساکن در این منطقه از وضعیت رضایت نداشتند، در حال حاضر برای بهبود این منطقه اقدامات متعددی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: چهار خانه تاریخی در منطقه ثامن خریداری شده که دو خانه از آنها به نامهای توکلی و داروغه بازسازی شده است، به دنبال همکاری بخش خصوصی برای بازسازی دو خانه دیگر نیز هستیم.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *