معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد در ۱۱ ماه امسال ۲هزار و ۳۷۰ واحد دامپروری را با تقاضای مددجویان زیر پوشش خود ایجاد کرده است. " /> ۲ هزار و 370 واحد دامپروری توسط کمیته امداد خراسان‌رضوی ایجاد شد | خراسان ما
خراسان ما
خراسان ما

۲ هزار و ۳۷۰ واحد دامپروری توسط کمیته امداد خراسان‌رضوی ایجاد شد

۲ هزار و ۳۷۰ واحد دامپروری توسط کمیته امداد خراسان‌رضوی ایجاد شد

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد استان خراسانرضوی، سیدحسین کرابی گفت: با بیش از ۵۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد استان و بانکها برای ۲ هزار و ۳۷۰ مجری طرح اشتغال واحدهای دامپروری ایجاد شد.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد از دامهای استان توسط مجریان طرحهای خودکفایی نگهداری و تولید شدند، افزود: دامهای سبک، سنگین و نیمهسنگین و پرورش طیور و زنبورداری از بخشهای مختلف اشتغالزایی در بخش دامپروری وبعنوان مشاغل تولیدی مؤثر محسوب میشود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه کمیته امداد خراسانرضوی از دهه ۶۰ تاکنون ۶ هزار و ۳۴۱ طرح اشتغال را ایجاد کرده است، اظهار کرد: ۳ هزار و ۵۷۷ مورد از این طرحها تحت نظارت هستند و باقی آنها از نظارت کارشناسان این اداره خارج شده و به خودکفایی رسیدهاند.

کرابی بیان کرد: در طرحهای دامپروری علاوه بر کارشناسان کمیته امداد، سازمانهای جهاد کشاورزی و دامپزشکی به منظور رسیدگی به امور سلامت، تغذیه و محل نگهداری دام نظارت دارند.

وی تصریح کرد: این نهاد در ۱۱ ماه امسال ۲ هزار و ۳۷۰ واحد دامپروری را با تقاضای مددجویان زیر پوشش خود ایجاد و راهاندازی کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسانرضوی اعلام کرد: این اداره به منظور راهاندازی طرحهای دامپروری ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان اعتبارات قرضالحسنه را به مددجویان، فرزندان آنها و اقشار نیازمند اعطا میکند.

به گزارش آنا، امسال در خراسان رضوی بیش از ۵ هزار و ۴۳۰ مورد شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد