اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

۴۰۰ میلیون تومان برای تامین آب شرب بجستان تخصیص یافته است

۴۰۰ میلیون تومان برای تامین آب شرب بجستان تخصیص یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علایی پنجشنبه شب در جلسه حفاظت از آب شهرستان بجستان در جمع مسئولان و شورای کشاورزی بجستان با توجه به تنش بوجود آمده مبنی بر حفر چاه در بالادست قنوات بجستان گفت: تحت هیچ شرایطی نباید قنات آسیب ببیند قنوات یکی از ارزشمند ترین منابع آبی است که برای احیای آنها در سالیان قدیم کشته های زیادی داده شده است.

وی افزود: همه ما ودولت نیز برای خدمت به مردم و جلب رضایت مردم تلاش می کنیم و با توجه به اینکه هیچ چیز از مردم پنهان نبوده و نیست در این موضوع تنش ایجاد شده شفاف بوده و چون آب برای مردم هست اصلا مدیریت را باید به خود مردم بدهیم و خودشان موضوع را باید حل کنند.

خبر جدید  برپایی محافل قرآنی در میان معتکفان به همت مؤسسه بیت‌الاحزان خراسان رضوی

علایی با اعتراض به مسئولان محلی که چرا در این زمینه به نظرات مردم نیز کم توجهی شده و اینکه مردم و مسئولان شورای کشاورزی رنجیده شده اند گفت: در این زمینه عذرخواهی می کنیم ولی  تلاشهای زیادی برای آب بجستان صورت گرفته و من از سالیان گذشته در جریان آب این شهرستان هستم و با توجه به اینکه قحطی پول است ۴۰۰ میلیون اعتبار گرفته شده برای این موضوع نیز کاری بزرگ و از جهت دلسوزی و خدمت به مردم بوده است.

قائم مقام آب منطقه ای خراسان رضوی تاکید کرد: برای قنات نوکاریز بجستان که ارزشمندترین قنات زنده این شهر است کارشناسان را به کمک می طلبم و از همه می خواهیم رگه های آبی این قنات را پیدا کرده و ما نیز هر کمک و اعتباری بیاید  که لازم باشد واز دستمان ساخته باشد برای احیا ء و زنده نگه داشتن آن تلاش و پی گیری خواهیم کرد.

خبر جدید  هوای مشهد امروز در وضع هشدار

علایی پیشنهاد کرد: چاه قبلی که در کنار چاه حفر شده فعلی می باشد بسته و چاه فعلی با حضور مسئولان و مردم بسته شود و اجازه برداشت داده نشود.

وی همچنین با قدردانی از مردم که زندگی در این منطقه با این مشکلات و کمبودها را فرض دانسته گفت: دست همه  را باید ببوسیم که اینجا را ترک نکنید ولی در طریقه مصرف آب با این حجم کم آب باید جدا بازنگری کرده حداکثر استفاده را بکنند این در حالی است که در کشورهای دیگر از جمله کشورهای پیشرفته از هر کیلو آب ۳ کیلو محصول بدست می آورند و در برخی کشورها ۴ کیلو ماده خشک تولید می شود ولی در کشور ما ۸۰۰ گرم تولید داریم و میانگین درآمد در دنیا از هر کیلو آب ۱۲ هزار تومان و در کشور ما ۲۰۰ تومان می باشد و این تولید را با حضور کارشناسان باید مدیریت کنید.

خبر جدید  هوای پاک؛ تقاضای کودکان مشهدی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *