اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۴۵۸ پروژه آب و برق در خراسان به بهره‌برداری می‌رسد

۴۵۸ پروژه آب و برق در خراسان به بهره‌برداری می‌رسد

۴۵۸ پروژه آب و برق در خراسان به بهرهبرداری میرسدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، رضا اردکانیان، امروز، ۱۲ بهمن در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار با تاکید بر اینکه صنعت برق کشور از دستاوردهای خون شهدا و پیروزی انقلاب است و با اشاره به جمعیت ۳۶ میلیونی کشور قبل از انقلاب و افزایش آن به ۸۲ میلیون نفر در سال ۹۷ گفت: تولید برق از ۷۰۰۰ مگاوات در قبل از انقلاب به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است.
وی با اشاره به افزایش ۱۱ برابری طول شبکه برق در کشور از ۸۲ هزار به ۹۲۳ هزار افزود: روستاهای دارای برخوردار از برق از ۴ هزار روستا به ۵۷ هزار روستا رسیده است.
وزیر نیرو تصریح کرد: با رشد ۱۶ برابری، مصرف برق در کشور از ۳۴۸۰ مگاوات در قبل از انقلاب به ۵۷ هزار مگاوات رسیده است.
اردکانیان با تاکید بر ساخت نیروگاه های انرژی پاک بیان کرد: ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه اتمی در بعد از انقلاب به بهره برداری رسیده و در حال حاضر ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی و بادی در کشور داریم.

خبر جدید  بخش کوهسرخ کاشمر به شهرستان ارتقا یافت/ تاسیس سی امین شهرستان خراسان رضوی

صدور دانش برق ایران به کشورهای خارجی
وی با اشاره به بهره برداری از ۶۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان خراسان رضوی در بخش آب و برق عنوان کرد: بهره برداری از تصفیه خانه گلبهار یکی از این طرح های بزرگ است.
وی با اشاره به سرمایه های عظیم منابع انسانی در وزارت نیرو و داشتن تخصصهای ویژه اضافه کرد: دانش و تخصص ایرانیان در منطقه زبانزد همه است و همزمان با پروژه های دهه فجر در ایران پروژه ساخت نیروگاه نیروگاه در لاذقیه سوریه کلنگ زنی شد.
وزیر نیرو یا ابراز اینکه بعد از تولید برق نگرانی در بخش مصرف نداریم و برای صادرات به کشورهای دیگر نظیر افغانستان، ترکیه، آذربایجان، سوریه و… ظرفیت بالایی وجود دارد، اظهار کرد: ۴۵۸ پروژه آب و برق در خراسان در ایام دهه فجر به بهره برداری میرسد.
انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  رونق اقتصاد دانش‌بنیان در دست سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *