اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۴۵ مرکز شاهدپژوهی در آموزش و پرورش خراسان‌رضوی فعال شد‌

۴۵ مرکز شاهدپژوهی در آموزش و پرورش خراسان‌رضوی فعال شد‌

قاسمعلی خدابنده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه چهل سال دستاوردهای انقلاب در مدرسه افراسیابی مشهد اظهار داشت: یکی از اولویتهای آموزش و پرورش خراسان رضوی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان این که استقلال، امنیت و عزت خود را در کشور مدیون شهدا هستیم بیان کرد: در تمام جوامع و کشورها یک سری مکانهایی هستند که مایه افتخار مردم هستندو با توجه به هنجارها و الگوهای کشور ما، این اسطورهها رنگ و بوی اسلامی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: در نظام اسلامی ایران ۳۰۰ هزار شهید داریم که منجر به استقلال کشور شدهاند و باید به عنوان الگوهای رفتاری به جوانان معرفی شوند.برگزاری چنین مراسمهایی با عنوان بزرگداشت و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و شهدا برای تربیت اسلامی دانش آموزان بسیار موثر است.

خبر جدید  خراسان رضوی| ویژگی‌های علامه بهلول برای نسل جوان امروز باید تبیین شود

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتهکه باید به دانشآموزان به عنوان آیندهسازان کشور معرفی شود گفت: در زمان انقلاب در کل استان پهناور خراسان تنها ۴۵۰۰ مدرسه وجود داشت اما اکنون تنها در استان خراسان رضوی بیش از ۱۲ هزار مدرسه امر تعلیم و تربیت را انجام میدهند.

خدابنده در زمینهاجرای طرح شهید پژوهی در بین دانشآموزان استان اظهار داشت: طرح شهید پژوهی از سه سال گذشته در آموزش و پرورش استان اجرا شد که نتایج ملموسی داشته است.تعداد ۶۵ کتاب توسط دانش آموزان در حوزه شهید و شهادت، تهیه و به چاپ رسیده است.

خبر جدید  مشهد| تراز تجاری ایران و افغانستان بسیار ناموزون است

وی یادآور شد: همچنین نامگذاری هر کلاس با عنوان یک شهید در ناحیه یک مشهد انجام شده است که دانش آموزان با زندگی نامه و وصیت نامه شهدا آشنایی بیشتری پیدا کردند.

خدابنده با بیان اینکه ۴۵ مرکز شاهدپژوهی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش خراسان رضوی فعال است بیان کرد: سال تحصیلی گذشته بیش از هزار یادواره شهدا با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا در استان برگزار شد؛هشت هزار رزمنده معلم در خراسان رضوی فعال هستند و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز پنج هزار معلم رزمنده آموزشهای لازم را فراگرفته و در مراسم مختلف وقایع دفاع مقدس را روایتگری میکنند.

خبر جدید  امام‌جمعه مشهد: آقای رئیس‌جمهور مشکل توزیع کالا از کجا آمده؟/ هر کسی از بیانیه "گام دوم" تخلف کند خائن به ظهور امام زمان(عج) است

وی تاکید کرد: توسعه، ترویج و آشنایی دانشآموزان با فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف اجرای طرح شهید پژوهی در استان است که به همراه سایر طرحها و برنامهها از جمله اردوی راهیان نور انجام میشود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *