خراسان ما
خراسان ما

۴۵ مرکز شاهدپژوهی در آموزش و پرورش خراسان‌رضوی فعال شد‌

۴۵ مرکز شاهدپژوهی در آموزش و پرورش خراسان‌رضوی فعال شد‌

قاسمعلی خدابنده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه چهل سال دستاوردهای انقلاب در مدرسه افراسیابی مشهد اظهار داشت: یکی از اولویتهای آموزش و پرورش خراسان رضوی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان این که استقلال، امنیت و عزت خود را در کشور مدیون شهدا هستیم بیان کرد: در تمام جوامع و کشورها یک سری مکانهایی هستند که مایه افتخار مردم هستندو با توجه به هنجارها و الگوهای کشور ما، این اسطورهها رنگ و بوی اسلامی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: در نظام اسلامی ایران ۳۰۰ هزار شهید داریم که منجر به استقلال کشور شدهاند و باید به عنوان الگوهای رفتاری به جوانان معرفی شوند.برگزاری چنین مراسمهایی با عنوان بزرگداشت و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و شهدا برای تربیت اسلامی دانش آموزان بسیار موثر است.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتهکه باید به دانشآموزان به عنوان آیندهسازان کشور معرفی شود گفت: در زمان انقلاب در کل استان پهناور خراسان تنها ۴۵۰۰ مدرسه وجود داشت اما اکنون تنها در استان خراسان رضوی بیش از ۱۲ هزار مدرسه امر تعلیم و تربیت را انجام میدهند.

خدابنده در زمینهاجرای طرح شهید پژوهی در بین دانشآموزان استان اظهار داشت: طرح شهید پژوهی از سه سال گذشته در آموزش و پرورش استان اجرا شد که نتایج ملموسی داشته است.تعداد ۶۵ کتاب توسط دانش آموزان در حوزه شهید و شهادت، تهیه و به چاپ رسیده است.

وی یادآور شد: همچنین نامگذاری هر کلاس با عنوان یک شهید در ناحیه یک مشهد انجام شده است که دانش آموزان با زندگی نامه و وصیت نامه شهدا آشنایی بیشتری پیدا کردند.

خدابنده با بیان اینکه ۴۵ مرکز شاهدپژوهی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش خراسان رضوی فعال است بیان کرد: سال تحصیلی گذشته بیش از هزار یادواره شهدا با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا در استان برگزار شد؛هشت هزار رزمنده معلم در خراسان رضوی فعال هستند و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز پنج هزار معلم رزمنده آموزشهای لازم را فراگرفته و در مراسم مختلف وقایع دفاع مقدس را روایتگری میکنند.

وی تاکید کرد: توسعه، ترویج و آشنایی دانشآموزان با فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف اجرای طرح شهید پژوهی در استان است که به همراه سایر طرحها و برنامهها از جمله اردوی راهیان نور انجام میشود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد