اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۴۸ درصد منابع بانکی خراسان رضوی از استان خارج می‌شود

۴۸ درصد منابع بانکی خراسان رضوی از استان خارج می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسو به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان اظهار داشت: تعدادی از فرمانداریهای استان با سرپرست اداره میشود که آنها را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه فرمانداران نماینده دولت و موظف به پیادهسازی سیاستهای دولت در حوزه کاری خود هستند افزود: با وجود تلاشهایی که در طرح تحول اداری صورت گرفت، متاسفانه موفق نبودیم و روز به روز بر حجم بوروکراسی اداری افزوده شده که خود مانع توسعه است.

خبر جدید  مشهد|‌ ۲ محموله جدید کمک‌های مردمی به لرستان ارسال شد

استاندار خراسان رضوی نبود فرهنگ اقتصادی و توسعه اقتصادی، قناعت، تکریم کارآفرین و تقدیس تولید و اشتغال و غیره را از دیگر مشکلات جدی در این بخش دانست که نسبت به آن غفلت و حتی گاه بی مهری شده است.

رزم حسینی گفت:همین رویکرد که ثروتآفرین و کارآفرین را زالوصفتخواندهایم خود سببفرار سرمایهها از استان و کشور شده که امروز امیدواریم با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی این فرهنگ اقتصادی اصلاح و ترویج شود و در این میان نقش علما، ائمه جمعه و جامعه نخبگان برجسته است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر اینکه فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت باید با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تعامل داشته باشند، تصریح کرد: اقتدار دولت را در هر شرایطی در حوزه فعالیت خود حفظ کنند.

رزم حسینی تصریح کرد: همچنین با ائمه جمعه و جامعه نخبگانی تعامل نزدیکی داشته باشید و نباید اختلافی در بین باشد و نباید اجازه داد حاشیه سازی و اختلاف افکنی شود که در این صورت فرصت ها از دست میرود.

خبر جدید  معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی منصوب شد

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد سرمایهها از استان خارج شوندافزود: به طور متوسط ۴۸ درصد منابع بانکی استان به سایر استانها برده میشود که در صورت حمایت صحیح و درست از سرمایه ها و ایجاد و تقویت فرهنگ توسعه اقتصادی در استان نه تنها میتوان این منابع را در استان حفظ کرد بلکه حتی جذب سرمایه هم از سایر نقاط داشت.

خبر جدید  رحیم‌پور‌ازغدی: ایران اسلامی بزرگ‌ترین پرچمدار عدالت و مقاومت در جهان است

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *