اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۵ هزار تن میوه شب عید در سردخانه‌های خراسان رضوی ذخیره‌سازی شد

۵ هزار تن میوه شب عید در سردخانه‌های خراسان رضوی ذخیره‌سازی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محسن اسفندیاری عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در آذر ماه امسال بحث خرید میوه شب عید با مسئولیت سازمان تعاون روستایی آغاز شد و در ۹ جلسه برگزار شده به برنامهریزی خوبی رسیدیم و در گام نخست ۵ هزار تن میوه به عنوان ذخیره اولیه شامل ۱۵۰۰ تن سیب و ۳۵۰۰ تن پرتقال انجام شده و در سردخانههای ۷ شهرستان استان نگهداری شده است.

وی افزود: در سطح استان بیش از ۲۰۰ مرکز توزیعکننده میوه شب عید فعال است که ۱۳۰ مرکز آن در مشهد است و طرح از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ آغاز میشود و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه مییابد و قیمت آن هم ۴ هزار تومان برای پرتقال و ۷ هزار تومان برای سیب بهازای هر کیلوگرم تعیین شده است.

خبر جدید  دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری خانه بهار مشهد راه‌اندازی شد

رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه میزان نیاز میوه شب عید همه ساله بالا است، خاطرنشان کرد: میزان معین شده با توجه به تجربه سالهای قبل تعیین شده و هیچ نگرانیای بابت کمبود میوه شب عید وجود نخواهد داشت و میوه مورد نیاز را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار میدهیم.

اسفندیاری تصریح کرد: از مجموع مراکز فعال عرضه میوه شب عید مشهد ۴۴ مرکز مربوط به شهرداری، ۷۰ مرکز مربوط به اصناف و ۱۶ مرکز مربوط به واحدهای خصوصی بوده است و در بحث میزان وزنی میوههای وارد شده به خراسان رضوی و مشهد با توجه به حجم حضور زائران بهگونهای عمل شده که مشکلی در این رابطه وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: خراسان رضوی به لحاظ حجم وزنی میوههای وارده دومین استان کشور پس از تهران در بحث ورود میوه شب عید بوده بالاترین میزان ذخیرهسازی به نسبت جمعیت در پایتخت بوده که ۴۰ درصد بالاتر از خراسان رضوی بوده است.

خبر جدید  حمایت آستان قدس از جهادگران در مناطق محروم؛ «مشق سازندگی» جهادگران رضوی در ۲۰ استان

رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه میوههای شب عید بهصورت مستقیم از باغدار خریداری شده تا دست دلالان و سودجویان بازار میوه قطع شود، گفت: قیمت تمام شده میوهها با توجه به حجم کار بالا اعم از خرید، هزینه بار، جداسازی میوه خراب شده از سالم و غیره بالاتر از مبلغ تعیینی بودهو قیمت تمام شده سیب را به بالای ۹ هزار تومان و پرتقال را به بالای ۵ هزار تومان بهازای هر کیلوگرم رساند، اما با اختصاص یارانه ویژه میوه شب عید از سوی دولت، این قیمت بهگونهای پائین آمد که قدرت خرید مردم بالا برود.

خبر جدید  سرپرست دانشگاه آزاد خراسان رضوی منصوب شد

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *