اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۷۵درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان تولید می شود

۷۵درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان تولید می شود

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار بعدازظهر دوشنبه در افتتاحیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های زنان ایران با عنوان «سایه سار مینو» در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهارکرد: مطالعات نشان می‌دهد اگر زنان بتوانند زمینه لازم را برای پیشرفت کسب کنند می‌توانند شاخص‌های اقتصادی را ارتقا دهند.

وی افزود: صنایع دستی یکی از مهمترین حوزه صادراتی کشور را شامل می‌شود و در این بخش ۷۵ درصد تولیدات توسط بانوان ساخته می‌شود و در بخش کشاورزی نیز سهم زنان حدود ۴۰ درصد است.

خبر جدید  جامعه ‌المصطفی العالمیه متولی حضور 20 کشور در نمایشگاه کتاب

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: به منظور توانمند سازی زنان در حوزه کسب و کار و کسب مهارت طرح‌هایی توسط معاونت بانوان ریاست جمهوری به اجرا درآمده و کارگروه‌هایی نیز ایجاد شده است.

ابتکار تصریح کرد: ارائه تسهیلات به بانوان برای خود اشتغالی خانگی نیز همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند از طریق وزارت کار نسبت به دریافت این نوع تسهیلات اقدام کنند. همچنین تاکنون ۴۲ درصد تسهیلات مشاغل روستایی توسط بانوان دریافت شده است.

خبر جدید  «رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی شد

وی تاکید کرد: زنان سرپرست خانوار باید درآمد داشته باشند تابتوانند معیشت خود را تأمین کنند و در این راستا دولت و مجلس نیز طرح‌هایی از جمله بیمه و حمایت از فروش محصولات را در برنامه دارند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اظهارکرد: مشکلات امروز کشور که به دلیل جنگ اقتصادی دشمن ایجاد شده با همراهی مردم قابل حل است و آینده خوبی در انتظار جوانان خواهد بود.

کد خبر ۴۵۶۵۶۷۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  کیفیت هوای۴ منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *