اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۹۵ درصد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش کشاورزی از داخل تامین می شود

۹۵ درصد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش کشاورزی از داخل تامین می شود

رییس مرکز توسعه و مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد از تامین ۹۵ درصدی تجهیزات کشاورزی در داخل کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، کامبیزعباسی در حاشیه نمایشگاه بین المللی کشاورزی، مکانیزاسیون، نهاده ها و ادوات و تجهیزات کشاورزی مشهد در گفتگویی با خبرنگاران گفت: در حوزه صنایع کشاورزی ولوازم و تجهیزات مورد نیاز آن حدود ۹۰تا ۹۵ درصد خوداتکایی داخلی داریم که از سال ۹۲ تا کنون بیش از۷۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به اهمیت تامین امنیت غذایی مردم در شرایط تحریم همیشه به اثبات رسانده ایم که با تکیه بر توان داخلی میتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

خبر جدید  نیروهای آتش‌نشانی مشهد در حالت آماده‌باش هستند

این مقام مسئول ادامه داد:در حال حاضر بیش از ۹۵درصد گندم تولیدی از مرحله کاشت تا برداشت توسط ماشین آلات و تجهیزات کاملا داخلی و دانش روز بومی تولید می شود.

عباسی با انتقاد از عدم حمایت مناسب دستگاه های پشتیبان کننده داخلی اظهار داشت: کشاورزان که امروز در این شرایط تحریم نقش ارزنده ای در تامین محصولات و بالابردن امنیت غذایی دارند متاسفانه برای تامین سوخت ماشین آلات خود دچار مشکل و با سختی فراوانی در این راه مواجهند.

خبر جدید  تشکل‌های بخش کشاورزی، صدای واقعی و مطالبه‌گر کشاورزان باشند

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۴/۵ میلیون نفر بهره بردار و ۲/۵ میلیون نفر گندم کار و یکمیلیون ۳۰۰هزار نفر برنجکار با معضل تامین سوخت مواجه هستند اما با تلاش توانسته اند با اتخاذ تدابیر لازم این مشکل را مرتفعو مسئولان زیربط به سرعت برای رفع مشکل این عزیزان چاره اندیشی کنند.

رییس مرکز توسعه و مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزیاز نگاه ویژه بانک کشاورزی که علاوه بر تکالیف تعیین شده و منابع پیش بینی شده بیش از ۹۹ هزار تراکتور و۲۲۰ هزار ادوات کشاورزی را از طریق تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد حتی کمتر از نرخ متعارف بانکها در اختیار کشاورزان قرار داده اند، تقدیر و خواستار تداوم آن شد.

خبر جدید  صدور ۴۷۲ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در استان خراسان رضوی

محبی مدیرنمایشگاه بین المللی مشهد نیز تصریح کرد: این نمایشگاه در مجموع ۱۵ هزار مترمربع فضای خالص در قالب ۳۰۰ غرفه با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و ۱۵۰ نمایندگی برندهای خارجیبه خود اختصاص داده و همچنین سه هیات خارجی جهت بازدید و انعقاد قرارداد و تفاهمنامه حضور دارند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *