اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

‌پیاز زعفران را برخی قاچاقی در اختیار افغانستان قرار داده‌اند

‌پیاز زعفران را برخی قاچاقی در اختیار افغانستان قرار داده‌اند

محمود سیادت در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت:باید این را در نظر داشته باشیم که صادراتی که در نیمه ابتدایی امسال و در ادامه آن تا پایان سال صورت گرفته متاثر از نوسانات نرخ ارز بوده چراکه قیمت تمام شده کالاها برای خریداران خارجی توجیه پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در این وضعیت ما نباید به رشد صادرات ببالیم چراکه این وضعیت، اصلا صادرات به حساب نمیآید بلکه خروج کالا از مرزهای کشور است وصادرات نیاز به برنامهریزی و مدیریت دقیقی دارد.

خبر جدید  نخستین همایش منطقه‌ای آسیب‌های اجتماعی اعتیاد در خراسان رضوی برگزار شد

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان با بیان اینکه سالهای طولانی جنگ در افغانستاناین کشور را به یک واردکننده تبدیل کرده است، اظهار داشت: با وجود این، اراده زیادی در این کشوروجود دارد که از واردکننده صرف به صادرکننده تبدیلشود و ما نیز برای ادامه فعالیت در این کشور نباید تنها به صادرات فکر کنیم بلکه باید به فکر توسعه سرمایهگذاری و ارتقاء دانش فنیدر این کشور باشیم.

سیادت تأکید کرد: اشتباهاتی که ما برای نبردن فناوری به کشور افغانستان داشتهایم غیرقابل انکار است؛ به عنوان مثال ما پیاز زعفران را برای حفظ ذخایر ژنتیکی در اختیار افغانستان قرار ندادیم اما شاهد قاچاق آن بوده و حالا نیز افغانستان جزو کشورهای تولیدکننده زعفران است در صورتی که میتوانستیم با کمک به افغانستان،در راستای توسعه کشتزعفران امتیاز دوستی بالاتری گرفته و علاوه بر آن برندینگ و مدیریت بازار را نیز در دست بگیریم.

خبر جدید  جشن ۲۵۰۰۰ دختران بسیجی مشهد در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد

وی بیان کرد: بازار افغانستان هنوز هم برای ما ظرفیتهای زیادی دارد اما باید به این نکته توجه کرد که در مراودهبا آنها باید به مصالح مشترک فکرکرد و تنها به فکر منافع یک طرفه تجار ایرانی نبود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  پیکر مطهر ۱۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهدمقدش تشییع شد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *