اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

۱۰ اسفند؛ آغاز رقابت بیش از ۱۴ هزار متسابق خراسان رضوی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

۱۰ اسفند؛ آغاز رقابت بیش از ۱۴ هزار متسابق خراسان رضوی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: بیش از ۱۴ هزار متسابق در سطح خراسان رضوی، ۱۰ اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ششمین دوره آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم به رقابت می‌پردازند.

جعفر حسینی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، با بیان اینکه ششمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، ۱۰ اسفندماه، هماهنگ با سراسر کشور برگزار خواهد شد، اظهار کرد: ثبت‌نام این آزمون در بازه زمانی ۱۸ آذر الی ۲۰ دی‌ماه در نظر گرفت شده بود که طی دو مرحله ۳۰ دی‌ماه و مجدد تا ساعت ۶ صبح هفتم بهمن ماه تمدید شد.

حضور حداکثری بانوان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و ۴۳ نفر از سراسر استان خراسان رضوی در ششمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، ثبت‌نام کرده‌اند و با این آمار دارای رتبه چهارم ثبت‌نامی در سطح کشور هستیم، اضافه کرد: بیشترین آمار ثبت‌نامی به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مشهد به تعداد پنج هزار و ۴۲ نفر، سبزوار هزار و ۲۶۳، کاشمر هزار و ۲۳۲، نیشابور ۸۸۹ نفر، گناباد ۷۴۰ نفر و قوچان ۶۳۳ نفر است.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به اینکه از ابتدا ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام گرفت لذا برای هزینه‌های ستادی مبلغی حدود پنج تا شش هزار تومان جهت ثبت نام در نظر گرفته شد.

خبر جدید  رونمایی از خودروهاي ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد

حسینی ابراز کرد: از تعداد کل شرکت‌کنندگان در این آزمون ۱۱ هزار و ۳۹۸ نفر خانم و دو هزار و ۶۴۵ آقا هستند که این نشان از حضور حداکثری بانوان در عرصه قرآن دارد.

رشته‌های ششمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن
وی در خصوص رشته‌های این آزمون نیز ابراز کرد: این آزمون در ۲۶ رشته شامل حفظ جزء ۳۰، جزء اول، جزء ۳۰ و جزء اول، دو جزء اول، سه جزء اول، پنج جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء، ۲۵ جزء، حفظ کل قرآن، حفظ سوره‌های واقعه و ملک، حفظ موضوعی یک(کتاب هر روز با قرآن و عترت)، حفظ موضوعی دو(کتاب حفظ موضوعی ۳۰۰ موضوع) و حفظ موضوعی سه(کتاب مسافران آسمان) است.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ابراز کرد: این آزمون در رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در موضوعات مفاهیم قرآن یک(کتاب فهم زبان قرآن)، مفاهیم قرآن دو(کتاب آموزش مفاهیم قرآن جلد ۱۱تا ۴)، مفاهیم قرآن متوسطه، کتاب‌های ۵ و۶ مفاهیم تکمیلی، کتاب‌های ۷ و ۸ و ۹ تدبر در قرآن و کتاب آموزش تدبر در قرآن جزء ۳۰ برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین رشته معارف اهل بیت(ع) نیز شامل موضوعات مفاهیم نهج‌البلاغه یک(کتاب درسنامه نهج‌البلاغه جلد ۱و ۲)، مفاهیم نهج‌البلاغه دو(کتاب راه روشن)، مفاهیم صحیفه سجادیه(کتاب درسنامه صحیفه سجادیه) و مفاهیم خطبه فدک است.

خبر جدید  نشست سیاسی نیرو‌های نظامی و انتظامی و بسیجیان گردان امام حسین (ع) در بردسکن برگزار شد

برگزاری آزمون سراسری حفظ در ۱۰۳ پایگاه استان

حسینی با بیان اینکه ۲۶ پایگاه برای آزمون کتبی و ۷۷ پایگاه برای آزمون شفاهی در سراسر استان پیش‌بینی شده است، گفت: آزمون کتبی تمام رشته‌ها پنجشنبه، ۱۰ اسفند ۹۶، آزمون الکترونیکی درک معنا و تدبر در قرآن، شنبه، ۱۲ اسفند ماه از ساعت ۸ تا ۲۰، آزمون شفاهی حفظ قرآن ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی شنبه، ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه و آزمون شفاهی حفظ قرآن ویژه بزرگسالان حافظ کل شنبه، ۱۲ تا ۱۷ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

خبر جدید  تلاوت مداوم غنوی به صدا آسیب می‌زند

وی با بیان اینکه کارت ورود به جلسه آزمون از ۱۵ بهمن تا ۹ اسفند از طریق سایت quranedu.ir صادر می‌شود و هر داوطلب می تواند حداکثر در ۴ رشته و از هر موضوع یک رشته شرکت کند، عنوان کرد: همچنین حد نصاب نمره قبولی در آزمون های کتبی و الکترونیکی ۷۰ به بالا و در آزمون شفاهی ۷۵ به بالا است که به ۳ هزار نفر از منتخبان این آزمون سراسری جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه این آزمون با همکاری معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضویبرگزار می‌شود، عنوان کرد: این آزمون در مشهد به آدرس دانشکده شهید منتظری واقع در میدان شهید کاوه برگزار می شود و روز شنبه، ۱۲ اسفندماه نیز نتایج بزرگترین رویداد حفظ و مفاهیم قران کریم در سایت quranedu.ir اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *