اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۰۰ صندوق اعتبارات زنان روستایی در خراسان رضوی تشکیل شد

۱۰۰ صندوق اعتبارات زنان روستایی در خراسان رضوی تشکیل شد

نجفقلی صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی الگوی موفق اقتصاد مقاومتی در راستای توانمندسازی زنان روستایی و فراهم کردن شرایط دسترسی آنها به منابع مالی است که منجر به ایجاد اشتغال و تولید درآمد در جوامع روستایی می‌ شوند.
وی گفت: نهادینه کردن مشارکت زنان روستایی در راستای فعالیتهای مختلف بخش کشاورزی، توسعه روستایی و توجه ویژه به زنان آسیب ‌پذیر روستایی و عشایری با اولویت زنان سرپرست خانوار از جمله سیاستهای کلی تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی است.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: ایجاد بستری مناسب برای مشارکت زنان و ارتقای مهارتهای فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق اجرای برنامه های آموزشی به خصوص برگزاری کارگاه، کلاس و بازدیدهای ترویجی از جمله اهداف اصلی تشکیل صندوقهای اعتباری است.
وی ادامه داد: پروژه تشکیل و اجرای صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی چندین سال است که با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور، کاهش بیکاری، عدالت اجتماعی و کاهش فقر در مناطق روستایی آغاز شده و همچنان ادامه دارد. صندوق اعتبارات خرد به ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان کمک می ‌کند و مهاجرت روستاییان به شهرها را از این طریق کاهش می‌ دهد.
۱،۷ میلیون نفر از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در دو هزار و ۵۰۰ روستای این استان سکونت دارند.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

خبر جدید  باران و برف امروز خراسان رضوی را فرا می گیرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *