به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، جواد اسلامی محمدی افزود: پارسال و امسال بازآفرینی ۳۱ محله از مجموع ۱۱۷ شناسایی در خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است. در این چارچوب ۵۶ پروژه در قالب ساخت واحد مسکونی، آب و فاضلاب، توزیع برق، ساخت کتابخانه عمومی، پایگاه سلامت اجتماعی، مدرسه، فضای سبز و کلانتری در دست اجرا قرار دارد.

وی ادامه داد: ۲۷ محله از این تعداد مربوط به شهر مشهد بوده و بقیه محلات در شهرهای سبزوار، نیشابور، گناباد و کاشمر قرار دارند. تاکنون یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال برای اجرای پروژه های بازآفرینی در این مناطق هزینه شده است.

خبر جدید  انتقاد نماینده زن مجلس از تفاوت 40 برابری حقوق معلمان و پزشکان!

معاون اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: همچنین تاکنون پروژه هایی به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال پروژه در این چارچوب به بهره برداری رسیده و برای دهه مبارک فجر امسال ۱۰ پروژه با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال آماده افتتاح شده اند.

وی هدف سیاستهای بازآفرینی شهری و برنامه های تجدید حیات شهری را که از زمان فعالیت دولت یازدهم کلید خورد 'ارتقا شرایط کیفی زندگی در سکونتگاهها از طریق ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمانها، توسعه و بهبود زیرساختهای شهری، تأمین خدمات شهری مورد نیاز، آموزش ساکنان، ایجاد فرصتهای شغلی، تقویت نهادهای مدیریت محلی و دفاتر خدمات محله ای مردم نهاد، الگوسازی و ترویج قواعد و دستورالعملهای کیفی ساخت و ساز' برشمرد.

خبر جدید  موسسین مدارس غیر دولتی شرکای خوب نظام تعلیم و تربیت هستند

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی افزود: در این چارچوب علاوه بر پروژه های تعریف شده برای این اداره کل بخشی از پروژه های بازآفرینی محلات در حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب 'برنامه اقدام مشترک' در دست انجام است.

وی ادامه داد: برنامه اقدام مشترک می بایست تا افق ۱۴۰۴ در قالب دو هزار و ۵۱۳ پروژه در محلات ۳۱ شهر خراسان رضوی اجرا شود که از این تعداد هزار و ۸۵۵ پروژه مربوط به هشت پهنه از محلات مشهد است.

خبر جدید  پاداش دو ماهه نخست ورزشکاران پرداخت شد

اسلامی محمدی کل اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای 'برنامه اقدام مشترک' را ۱۶ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: از این میزان سهم پرداختی دستگاههای اجرایی ۱۵ درصد، سهم پرداختی شرکت بازآفرینی شهری ایران ۱۵ درصد، سهم پرداختی بخش خصوصی ۴۰ درصد و سهم پرداختی شهرداریها ۳۰ درصد است.