اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۲ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعالند

۱۲ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعالند

مجتبی احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خراسان رضوی جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ فعالیت داوطلبان فعال و آماده به خدمت جمعیت هلال احمر است.
وی ادامه داد: هم اکنون افزون بر ۴۰ هزار شهروند با سن بالای ۲۹ سال به عنوان داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عضویت داشته و دارای پرونده هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به نقش داوطلبان در انجام امور و اهداف بشردوستانه مورد پیگیری این جمعیت اشاره و بیان کرد: این گروه که آموزشهای لازم را فراگرفته اند در زمان بروز حوادث به عنوان نیروی انسانی همراه و همگام با امدادگران و نجاتگران کمک موثری در کاهش آلام حادثه دیدگان، امدادرسانی و حمایت از آنها دیدگان هستند.
وی همچنین گفت: ۹۰ خانه هلال در روستاهای خراسان رضوی دایر شده اند که مکانی برای آموزش و تجمیع ظرفیت جوانان و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در مناطق روستایی محسوب می شود.
احمدی افزود: داوطلبان با انگیزه، دانش و توانمندیهای مختلف وارد جمعیت هلال احمر می شوند لذا اگر به درستی انگیزه آنها شناسایی شود به راحتی می توان مشوقهای لازم را براساس آن تعریف و جمعیت داوطلب را حفظ کرد.
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ۳۱ پایگاه امداد و نجات، ۲۰ نمایندگی و شعبه، ۴۳۳ کارمند، ۴۴ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، دو هزار و ۳۴۰ امدادگر و ۱۰۳ هزار نفر عضو جوانان هلال احمر دارد.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

خبر جدید  واژگونی خودرو در جوین یک کشته داشت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *