خراسان ما
خراسان ما

۱۲ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعالند

۱۲ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعالند

مجتبی احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خراسان رضوی جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ فعالیت داوطلبان فعال و آماده به خدمت جمعیت هلال احمر است.
وی ادامه داد: هم اکنون افزون بر ۴۰ هزار شهروند با سن بالای ۲۹ سال به عنوان داوطلب در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عضویت داشته و دارای پرونده هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به نقش داوطلبان در انجام امور و اهداف بشردوستانه مورد پیگیری این جمعیت اشاره و بیان کرد: این گروه که آموزشهای لازم را فراگرفته اند در زمان بروز حوادث به عنوان نیروی انسانی همراه و همگام با امدادگران و نجاتگران کمک موثری در کاهش آلام حادثه دیدگان، امدادرسانی و حمایت از آنها دیدگان هستند.
وی همچنین گفت: ۹۰ خانه هلال در روستاهای خراسان رضوی دایر شده اند که مکانی برای آموزش و تجمیع ظرفیت جوانان و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در مناطق روستایی محسوب می شود.
احمدی افزود: داوطلبان با انگیزه، دانش و توانمندیهای مختلف وارد جمعیت هلال احمر می شوند لذا اگر به درستی انگیزه آنها شناسایی شود به راحتی می توان مشوقهای لازم را براساس آن تعریف و جمعیت داوطلب را حفظ کرد.
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ۳۱ پایگاه امداد و نجات، ۲۰ نمایندگی و شعبه، ۴۳۳ کارمند، ۴۴ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، دو هزار و ۳۴۰ امدادگر و ۱۰۳ هزار نفر عضو جوانان هلال احمر دارد.
۷۴۹۶/۱۸۵۸


منبع :: http://www.irna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد