اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۳۱ هسته فرهنگی پیوند مهر در خراسان رضوی فعال هستند

۱۳۱ هسته فرهنگی پیوند مهر در خراسان رضوی فعال هستند

رویا حیدرزاده روز پنجشنبه در حاشیه همایش اجلاسیه سالانه بسیج قشر زنان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هسته های فرهنگی پیوند مهر در سراسر خراسان رضوی با محوریت مساجد، معتمدین محل و روحانی مسجد تمام تلاش خود را برای حل معضلات اجتماعی مثل طلاق بکار بسته اند.
وی ادامه داد: هسته ها با فعالیت کارشناسی و ریشه یابی علل معضل اجتماعی طلاق تلاش دارند با کدخدا منشی افراد معتمد و محوریت امام جماعت مساجد محلی به زن و شوهرهای در معرض این آسیب کمک کنند.
مسئول جامعه بسیج زنان خراسان رضوی گفت: هسته ها فرهنگی پیوند مهر تلاش می کنند با تشکیل نشستهای فرهنگی مختلف در مساجد و احیای سنت اسلامی کدخدا منشی به تحکیم بنیان خانواده ها کمک کرده و همسرداری به سبک زندگی اسلامی را با استفاده از متخصصان مشاوره ترویج کنند.
وی افزود: مبنای کار هسته های فرهنگی پیوند مهر با توجه به اسناد بالادستی مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه خانواده شامل بازسازی جمعیت کشور و هدایت و راهبری حوزه زنان به عنوان نیمی از پیکره فعال جامعه است.
حیدرزاده ادامه داد: در نتیجه فعالیت این هسته ها از ابتدای تابستان امسال تا پایان فصل پاییز ۸۰۰ مورد ازدواج در خراسان رضوی شکل گرفته و ۲۵۰ خانواده در معرض بحران طلاق نیز راضی به کدخدا منشی برای حل مشکلات خود شده اند. در بحث عمل به اصول اقتصاد مقاومتی و کمک به معیشت خانواده های کم در آمد و زنان سر پرست خانوار نیز در تمامی هسته ها به محوریت مساجد نشستهای کاربردی مختلفی برگزار و تاکنون ۱۶ بنگاه کوچک تولیدی راه اندازی شده تا خانواده های کم توان از حداقل درآمد لازم برای ادامه زندگی مشترک برخوردار شوند.
وی همچنین هدفنشست سالانه جامعه بسیج زنان خراسان رضوی را بحث و تبادل نظر پیرامون راه حلهای مشترک مشکلات فرهنگی و اجتماعی خانواده ها، تبادل اطلاعات و فعالیت عملیاتی برای نگهداشت و دوام بنیان خانواده ها بر پایه اصول علمی و روانشناسی عنوان کرد.
مسئول جامعه بسیج زنان خراسان رضوی افزود: این جامعه با بیش از دو هزار فرمانده و مدیر زن توانمند در بخشهای مختلف می تواند در امور فرهنگی و اجرایی کمک کار ادارات و نهادهای دولتی باشد. امید است شرایط لازم برای کار در خور و شایسته بانوان جامعه اسلامی بیش از پیش فراهم شود. زیرا این بانوان ظرفیت بسیار بالایی در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه دارند و می توانند به نحو بسیار موثری کمک کار دولت و نظام جمهوری اسلامی باشند.
۶۰۷۰/۱۸۵۸

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سانحه رانندگی در سبزوار هشت مصدوم داشت
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *