اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۳۶ طرح در گناباد به بهره برداری می رسد

۱۳۶ طرح در گناباد به بهره برداری می رسد

به گزارش ایرنا حامد قربانی دوشنبه شب در گردهمایی مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی گناباد افزود: این طرحها در بخشهای صنعت و معدن، کشاورزی، انتقال آب، بهداشتی و درمانی، آموزشی، عمرانی، حمل و نقل، راه سازی و زیربنایی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیتهای مردمی و تشکلهای مردم نهاد رویکرد مهم در برگزاری برنامه های دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گناباد است و حضور گسترده در این مراسم به ویژه در سال جاری از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است.
وی گفت: طرح راه آهن یونسی بجستان به گناباد به عنوان قطعه نخست خط آهن مشهد به زاهدان به طول ۴۸ کیلومتر با پیشرفت ۲۸ درصدی در حال اجراست و ۳۵ میلیارد ریال اعتبار سال گذشته برای اجرای آن اختصاص یافت.
قربانی افزود: امسال نیز ۳۷ میلیارد ریال برای اجرای این طرح ابلاغ شده که ۱۷ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و با پیگیریهای نماینده مردم گناباد و بجستان قرار است تا ۵۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
وی با اشاره به اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه گناباد طی سالجاری اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از حمل و نقل ریلی و فرودگاه نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی و جلوگیری از انزوای این شهرستان دارد.
۱۸۵۲ فرهنگی در ۱۰۳۱ کلاس درس و ۲۷۴ مدرسه، تدریس به ۱۷ هزار دانش آموز را در مناطق شهری و روستایی گناباد برعهده دارند.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  آسمان چهار شهر خراسان رضوی بارانی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *