اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۴۸ هزار خانوار خراسان رضوی زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان قرار دارند

۱۴۸ هزار خانوار خراسان رضوی زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان قرار دارند

محمود کاظمی دوشنبه شب در نشست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان فیروزه افزود: ۲۰۷ هزار خانوار مشمول این بیمه در این استان زیرپوشش هیچ بیمه ای نیستند که باعث افزایش آسیب های اجتماعی در حومه شهر ها می شود.
وی اظهار داشت: یکی از دلایل عدم پوشش صددرصدی بیمه اجتماعی که بر تحقق آن تا پایان دولت دوازدهم تاکید شده، روش اجرا و عدم اطلاع رسانی همگانی است که تشکیل ستاد توصیه راهبردی و اطلاع رسانی از طریق شوراها، دهیاران و دستگاههای مرتبط با جامعه هدف، در این زمینه نقش موثر دارد.
وی گفت: طی یک سال گذشته با اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد بیش از ۴۵۰۰ نفر در استان خراسان رضوی بازنشسته شدند که بار مالی سنگینی را به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان وارد کرد.
کاظمی افزود: تعداد مستمری بگیران از کارافتادگی طی سه سال گذشته در این استان ۱۰ برابر شده و جامعه هدف گسترش یافته است.
وی اظهار داشت: شرایط و تعهدات این صندوق تسهیل شده و بسیاری از پرونده های عدم شمول از قبیل دختران بدون همسر و سرپرست به جریان افتاده است.
وی گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۹ هزار و ۶۵۰ خانوار روستایی و عشایری در فیروزه وجود دارد که از این تعداد ۲۸۷ خانوار مستمری بگیر بوده و بیش از سه هزار و ۴۷۱ خانوار فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند.
کاظمی افزود: فیروزه از نظر درصد پوشش جمعیت مشمول صندوق بیمه اجتماعی و تعداد بیمه شده به ترتیب رتبه سوم و رتبه ۲۱ استان را دارد.
در این نشست احکام بازنشستگی تعدادی از مستمری بگیران شهرستان فیروزه اهدا شد.
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۵۲ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  عرضه مرغ به قیمت 108 هزار ریال در خراسان رضوی آغاز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *