اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۱۴۸۹ فقره جواز تاسیس در ۱۱ ماهه سال ۹۷ صادر شد

۱۴۸۹ فقره جواز تاسیس در ۱۱ ماهه سال ۹۷ صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در ۱۱ ماهه سال‌جاری تعداد ۱۴۸۹ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۳۲۱۰۳ نفر صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر سرمایه‌گذاری ۴۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا از مشهد، راضیه علیرضایی امروز در جمع خبرنگاران گفت: از مجوزهای صادره، بیشترین سهم سرمایه گذاری در طرحهای استان خراسان رضوی، مربوط به بخش ماشین آلات و دستگاههای برقی بوده که ۱۸۳۹۵میلیارد ریال ( ۲۵درصد ) از کل سرمایهگذاری و بخش سایر محصولات کانی غیرفلزی با سرمایه ۸۳۹۱ میلیارد ریال (۱۱درصد) رتبه دوم و بخش ساخت فلزات اساسی با سرمایه ۷۳۸۴ میلیارد ریال(۱۰درصد) رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

خبر جدید  مردم باید به شهرداری برنامه پیشنهاد دهند

وی گفت: ۱۱ درصد مربوط به بخش محصولات غذایی و آشامیدنیها بوده که با اشتغال ۳۶۵۹ نفر رتبه اول و ساخت مواد و محصولات شیمیایی با اشتغال ۳۳۵۶ نفر (۱۰درصد) رتبه دوم و بخش سایر محصولات کانیهای غیرفلزی با اشتغال ۳۰۰۲(۹درصد) رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

علیرضایی افزود: در حال حاضر خراسان رضوی با ۲۸۴۱ طرح صنعتی فعال و سرمایهگذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان و اشتغال حدود ۷۹ هزار نفر از نظر تعداد در رتبه ششم و اشتغال در رتبه هفتم کشور قرار گرفته است.

خبر جدید  نخست وزیر عراق وارد مشهد مقدس شد


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *