رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت‌حیدریه از برتری محصولات دانش‌بنیان این واحد دانشگاهی در نخستین نمایشگاه فن‌بازار دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. " /> 2 محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاداسلامی تربت‌حیدریه برتر کشوری شدند | اخبار مشهد خراسان ما
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۲ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاداسلامی تربت‌حیدریه برتر کشوری شدند

۲ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاداسلامی تربت‌حیدریه برتر کشوری شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تربتحیدریه، دو محصول از محصولات شرکتهای دانشبنیان و مرکز رشد نوآوری و شتابدهی ایدههای نودانشگاه آزاد اسلامی تربتحیدریه که به ثبت بینالمللی WIPO و Us Patentنیز رسیده است در نخستین فنبازار دانشگاه آزاد اسلامیبین ۱۵۰ محصول ارائه شده رتبه برتر کشوری (محصول برتر سطح اول) را کسب کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تربتحیدریه درباره این محصولات اظهار کرد:بالش هوشمند کمک تنفسی رادین با برند تجاری رادین نخستین محصول شرکت دانشبنیان پارت وابسته به این دانشگاه است که خط تولید آن بهزودی در شهرک صنعتی تربتحیدریه با مشارکت واحد تربتحیدریه افتتاح خواهد شد.

خبر جدید  هرگونه گفت‌وگو با آمریکا باید بر اساس یک اجماع داخلی باشد

وی افزود: این محصول دارای ثبت جهانی و تأییدیههای لازم برای آغاز تجاریسازی، اکسیژنساز، مواد ضدآلرژی و خاصیت طبی است.

علیزاده با بیان اینکه دومین محصول برتر این نمایشگاه با عنوان ترمیم بافتهای عصبی از مواد مؤثره ابریشمی محصول شرکت دانشبنیان سانلک مدیکال است، گفت: آسیبها و نوروپاتیهای ایجادشده در دستگاه عصبی مرکزی به علت تخریب انتهای دیستان آکسون سلولهای آسیبدیده و تشکیل ضایعات اسکار، ترمیم نمیشوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه ادامه داد: روشهای درمانی مانند استفاده از کانالهای هدایت عصبی و یا جراحی اتوگرفت، قابلیت محدودی در رشد مجدد سلولهای عصبی داشته و عوارض جانبی را در پی دارد.

خبر جدید  شمار دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد خراسان رضوی سه برابر شد

وی تصریح کرد: امروزه بهکارگیری روشهای نوین همانند تلفیق مهندسی بافت و نانوتکنولوژی، دریچهای بهسوی درمان موفقیتآمیز بازکرده و در میان این روشها، استفاده از نانوکامپوزیتها و داربستها مورد توجه قرار گرفته است.

علیزاده افزود: از بین پلیمرهای بهکار گرفته شده در مهندسی بافت، ابریشم (پلیمر طبیعی) دارای ویژگیهای مکانیکی و زیست سازگاری مناسب برای قرارگیری، رشد و تکثیر سلولهاست. برای بهبود اتصال، رشد و تکثیر سلولهای عصبی PC12 با داربست، نانوکامپوزیت بر مبنای ابریشم/ نانومیلههای طلا با روش فریزدرایینگ به کار گرفته شد.

خبر جدید  کسب جایگاه دوم خراسانی‌ها در رقابت‌های نجات غریق باشگاه‌های کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه با بیان اینکه این محصولات کاربردی است، اضافه کرد: در مرکز رشد نوآوری و شتابدهی ایدههاینو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربتحیدریه تاکنون محصولات دانشبنیان متعددی ساخته و ثبت شده و مراحل ثبت اختراع را گذرانده و اکنون به فکر تجاریسازی این محصولات جدید و تولید انبوه آن هستیم که هم مشکلی از جامعه برطرف شود و هم درآمد غیرشهریهای به دست آید.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/۴۰۶۲


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *