اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۲۰ درصد منازل روستایی تایباد و باخرز مقاومسازی شده اند

۲۰ درصد منازل روستایی تایباد و باخرز مقاومسازی شده اند

رضا احمدی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۵۸ فقره وام به مبلغ ۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مقاوسازی منازل روستایی در تایباد و با خرز اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: از این مبلغ تسهیلات تاکنون ۷۵ فقره با ارزش ۱۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال پرداخت شده که مبلغ هر فقره تسهیلات آن ۲۵۰ میلیون ریال است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تایباد و باخرز گفت: پارسال نیز برای تعمیر، ساخت و خرید لوازم معیشتی در شهرستانهای تایباد و باخرز ۸۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافت که ۱۰۰ فقره تسهیلات در حوزه ساخت و تعمیرات شهری و روستایی به ترتیب ۳۰۰ و ۲۰۰ میلیون ریال و ۱۲۰ فقره تسهیلات در حوزه خرید لوازم معیشتی تا سقف ۵۰ میلیون ریال پرداخت شد.
وی افزود: همچنین امسال پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض در حوزه ساخت منازل شهری و روستایی در این دو شهرستان پرداخت شده است.
او گفت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن روستایی، ترویج مقاومسازی در روستاها، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی و ترویج الگوی ساخت و ساز مسکن از مهمترین اهداف طرح مقاومسازی منازل مسکونی در روستاها هستند.
باخرز متشکل از دو بخش مرکزی و بالاولایت ۵۸ روستا دارد و ۴۵ هزار نفر از جمعیت ۵۴ هزار نفری آن ساکن آنها هستند. شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد نیز مرکب از دو بخش مرکزی و میان ولایت ۳۵ روستا با ۳۶ هزار نفر جمعیت روستانشین دارد.
تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری و باخرز در ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارند.
۷۴۹۴/۱۸۵۸

خبر جدید  نتیجه بارشهای خوب در جنوب خراسان رضوی بهبود آبدهی قناتهاست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *