اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۲۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی کشور اختصاص یافت

۲۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی کشور اختصاص یافت

محسن صالحی نیا چهارشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان سبزوار افزود: این تسهیلات در قالب سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرحهای دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی در این سه محور بر مبنای ظرفیت ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تایید در کارگروه تسهیل مراکز استانها به بانک ها معرفی می شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک ‌های صنعتی ایران گفت: همچنین حدود هزار میلیارد تومان یارانه با کارمزد اندک اختصاص یافته که بخشی از آن به یارانه سود تسهیلات، کلنیک های کسب و کار مراکز فناوری و طرح های پژوهش محور تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: از ۴۲ هزار واحد صنعتی شهرک های صنعتی کشور حدود ۱۵ درصد راکد و نیمه فعال و دیگر واحدها با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد فعالیت دارند.
فرماندار ویژه سبزوار نیز با اشاره به رشد صنعت در این شهرستان گفت: تعهد اشتغال این شهرستان در سالجاری چهار هزار و ۴۵۶ فرصت شغلی در سالجاری بود که تاکنون ۱۰۳ درصد این تعهد محقق شده است.
احمد برادران افزود: تمام امکانات زیر ساختی در شهرک های صنعتی سبزوار فراهم شده و در بخش تسهیلات سرمایه در گردش و رونق واحدهای تولیدی شهرستان محدودیتی وجود ندارد.
وی ادامه داد: در هشت ماه امسال ۸۴ فقره جواز تاسیس صنعتی و پروانه بهره‌ برداری در این شهرستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه ۲ برابر افزایش داشته است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب به تکامل و بلوغ رسیده است.
حسین مقصودی افزود: دشمن با جنگ روانی و رسانه ای در پی ناامیدی مردم است که این توطئه با درایت مدیران کشور، کارجهادی و تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی خنثی می شود.
وی اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت های لازم ناحیه صنعتی شهرستان داورزن فعال شده و همچنین ایجاد نواحی صنعتی در ۲ بخش روداب و ششتمد سبزوار با شناسایی زمین، جانمایی و دریافت استعلام های لازم در مرحله آغاز عملیات احرایی قرار گرفته است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
۸۱۴۵/۷۴۹۵ / ۶۰۵۳

خبر جدید  چهار گردشگر مفقود شده در ارتفاعات داورزن پیدا شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *