سایر خبرگزاری ها

نخستین یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر در مشهد برگزار می‌شود

نخستین یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج، نخستین یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر در مشهد برگزار می‌شود.

محمدمهدی آقامحمدیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: نخستین یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر، شهید قرآنی حادثه منا در روز ۲۲ اسفند ماه امسال و همزمان با روز شهید و با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهری در تالار نور اوقاف برگزار می‌شود.

مسوول برگزاری یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر با بیان اینکه در دهه ۶۰ برخی از پسشکوستان قرآنی اقدام به راه‌اندازی تشکل‌های قرآنی با موافقت مقام معظم رهبری کردند؛ خاطرنشان کرد: اولین مورد آن در سال ۶۸ در مشهد بود و شهید حاجی‌حسنی‌کارگر در عرض کمتر از یک سال به درجات عالی قرآنی رسید و ۵۰ درصد نخبگان بین‌المللی قرآنی کشور از مشهد هستند و در این یادمان الگوهای اخلاقی و قرآنی معرفی خواهند شد.

یادواره شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر

۱۰۰ نخبه قرآنی در مشهد پرورش یافتند 

آقامحمدیان تصریح کرد: در تمامی رده‌ها از کودکان تا بزرگسالان بیش از ۱۰۰ نخبه قرآنی در مشهد پرورش یافتند و در سطح جهان اسلام معرفی شدند و به فرموده مقام معظم رهبری این نخبگان قرآنی افسران جنگ نرم هستند و این شاخص‌ها در هر دو حوزه علمی و عملی نخبه و الگو هستند و به فرموده ایشان نسل سوم و چهارم انقلاب بسیار قوی‌ترین نسل‌های قبلی در حوزه قرآن وارد شده‌اند و اگر می‌خواهیم که قهرمانان قرآنی به‌خوبی معرفی و شکوفا  شوند نیازمند حمایت مسئولان هستند.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری بدون تقویت پایه‌های فرهنگی و قرآنی محقق نخواهد شد و حمایت‌ها را باید در عمل شاهد باشیم.

در این نشست مصطفی حاجی‌حسنی‌کارگر، اظهار داشت: محسن تنها قاری قرآن نبود، بلکه عامل به قرآن هم بود و این کتاب آسمانی بزرگترین راهنمای ما است.

وی افزود: به فرموده قرآن بابت چیزهایی که به دست می‌آوریم نباید خیلی خوشحال شویم و برای چیزهایی هم که از دست می‌دهیم نباید خیلی ناراحت شویم.

برادر شهید حاجی‌حسنی‌کارگر با بیان اینکه برادرم در پنهان فردی ارزشی بود و بسیاری از اقدامات خیر و خداپسندانه را انجام می‌داد که ما هم پس از شهادتش متوجه شدیم و شهادت بزرگترین پاداشش بود، خاطرنشان کرد: آخرین صحبت شهید حاجی‌حسنی‌کارگر این بود که کاش در حادثه جرثقیل شهید می‌شدم و در کمتر از یک هفته بعد از این حادثه در حادثه منا به شهادت رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *