خراسان ما

ثبت وقایع حیاتی در غرب خراسان رضوی حدود ۱۰۰ درصد است

ثبت وقایع حیاتی در غرب خراسان رضوی حدود ۱۰۰ درصد است

سعید ابهری روز چهارشنبه در نشست کمیته ثبت وقایع حیاتی مهلت قانونی ثبت ولادت را ۱۵ روز اعلام و بیان کرد: با توجه به اینکه ۹۹ درصد ولادتها در بیمارستان رخ می دهند و نیز رغبت والدین به دریافت سریعتر شناسنامه نوزدان در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
وی ادامه داد: ثبت ازدواج و طلاق نیز با ارتباط سامانه های محضر با اداره ثبت احوال به روزرسانی شده و بلافاصله با ثبت در سند زوجین، این اطلاعات بطور همزمان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نیز بارگذاری می شود.
رئیس اداره ثبت احوال سبزوار مهلت قانونی ثبت وفات را نیز ۱۰ روز اعلام و بیان کرد: نیمی از موارد فوت در روستاها رخ می دهد لذا موضوع یارانه و برخی موارد دیگر سبب تاخیر در ثبت این واقعه در روستاها می شود.
وی گفت: بر مبنای تفاهمنامه دولت، همکاری دستگاهها مرتبط با ثبت وقایع با اداره ثبت احوال افزایش یافته و همچنین به دهیاریها نسبت به اعلام واقعه وفات اطلاع رسانی شده است.

* ۲۱ درصد شهروندان کارت ملی هوشمند ندارند
رئیس اداره ثبت احوال سبزوار همچنین گفت: ۲۱ درصد شاکنان شهرستانهای سبزوار، داورزن و خوشاب معادل ۵۴ هزار و ۴۱۲ نفر هنوز برای گرفتن کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند.
وی از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۲۱۰ هزار و ۵۸۸ فقره کارت ملی هوشمند در سطح این شهرستانها صادر و تحویل متقاضیان شده است.
سبزوار، خوشاب و داورزن به ترتیب در فاصله ۲۳۰، ۱۹۰ و ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.
۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۸۵۸

منبع :: http://www.irna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *