خراسان ما

آیت‌الله علم‌الهدی: هنرمند برای تولید آثارش ابتدا باید بازارسنجی کند: هنر انقلاب در کانون توجه باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: هنرمند برای تولید آثارش ابتدا باید بازارسنجی کند: هنر انقلاب در کانون توجه باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیتسید احمد علمالهدی عصر امروز در دیدار با جمعی از هنرمندان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامیدر پاسخ به درخواستها و دغدغههای هنرمندان، اظهار داشت: بیبرنامگی یا نقص در اجرای برنامهها، علت اصلی بسیاری از مشکلات کشور است و مسائلی که در این جلسه مطرح شد نیز از همین بیبرنامگیها نشأت میگیرد.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد:نحوه ارائه و اجرای فعالیتهای هنری باید از ابتدا به درستی برنامهریزی شود تا نتیجه آنطور که شایسته است مورد استقبال و استفاده قرار گیرد.در واقع، هنر یک بازار است و هنرمند باید در تولید آثارش ابتدا بازارسنجی کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: ما ابتدا باید بازار هنر در عرصههای هنری انقلابی را راهاندازی کرده و آن را در جایگاه درست خود قرار دهیم تا آثاری که با اخلاص و با تکیه بر ارزشهای فرهنگی و انقلاب تهیه میشوند، مورد بیمهری قرار نگیرند.

میثم مرادی بیناباج، رئیس حوزه هنری خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هنر متعهد و انقلابی در خراسان رضوی و با محوریت شهر مشهد از سال گذشته که اطلاعات و گزارش فعالیتها به خدمت نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ارائه شد تا به امروز، رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته و هنرمندان انقلابی آثار فاخر و تأثیرگذار بسیاری را تولید کردهاند.

وی افزود: اکنون با توجه به گذر از چهل سالگی انقلاب اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه «گام دوم انقلاب»، میتوان گفت که عنصر حکمت و حماسه، گمشده هنر امروز است و این امر درحالی است که انقلاب ما خاستگاهی حماسی دارد و مردم با ایستادگی خود در برابر رژیم طاغوت، حماسهها آفریدند.

مرادی با بیان اینکه خراسان نیز سرزمین هنر و ادبیات حماسی است، ادامه داد: در این راستا دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی با برگزاری برنامههایی نظیر نخستین جایزه داستانهای حماسی، ایجاد گفتمان هنر حماسی به عنوان دال هنر انقلابی را در سطح کشور را دنبال میکند.

در ادامه جمعی از هنرمندان نظیر سید علیرضا مهرداد، چهره شناختهشده ادبیات دفاع مقدس، محمد محمدیسرشت دبیر انجمن فیلمسازان انقلاب اسلامی خراسان، امیر بشیری کارگردان نمایش باغخونی، هادی حاجتمند کارگردان فیلمهای «اشنوگل» و «مدیترانه» و احمد منصوب هنرمند نقاش و خالق بسیاری از نقاشیهای دیواری چهره شهیدان، به نمایندگی از جامعه هنرمندان انقلابی خراسان رضوی به بیان موضوعاتی نظیر ضرورت توجه به تولید آثار منسجم و غنی در حوزه ادبیات و تاریخ شفاهی دفاع مقدس در خراسان، ایجاد صندوق حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، جریانسازی و تقویت آثار هنرمندان انقلابی و… پرداختند و درخواستهای خود را به سمع و نظر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی رساندند.

در ادامه، کتاب خاطرات بانوی امدادگر و مبارز انقلابی بتول خورشاهی با عنوان «راهی برای رفتن» و همچنین کتاب «رویای بیداری» درباره زندگانی شهید مدافع حرم مصطفی عارفی به قلم نسرین پَرک، به آیتالله علمالهدی اهدا شد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *