خراسان ما

خسارت ۱۵ میلیارد تومانی سیلاب‌های اخیر به کاشمر

خسارت ۱۵ میلیارد تومانی سیلاب‌های اخیر  به کاشمر

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نبی پور ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران کاشمر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهارکرد: حضور به موقع وهم افزایی بین اعضای شورای مدیریت بحران و عنایت پروردگار باعث شد خسارت و آسیب کمی در بارندگی اخیر به شهرستان وارد شود.

وی افزود: طبق برآوردهای انجام شده نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان به شهرستان خسارت وارد شده که باید تمام تلاشمان این باشد که در خسارت‌ها کاهش یابد.

فرماندار کاشمر تصریح کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های روزهای آینده باید برنامه ریزی شود تا خسارت‌ها به حداقل برسد. دستگاه‌های نظارتی در مرحله اول باید وارد عمل شوند و از ورود به حریم رودخانه‌ها و ساخت وسازهای غیرمجاز جلوگیری کنند تا شاهد این اتفاقات و حجم وسیع خسارات نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه همه مدیران موظف اند در حوزه اختیارات خود با متجاوزین به حریم رودخانه‌ها برخورد کنند گفت: در سیلاب اخیر شهرستان در سه محور ارتباطی مشکل ایجاد شد که علت اصلی آن ورود به حریم رودخانه‌ها بود و با ورود دادستان عمومی کاشمر، تمام نقاطی که به حریم مسیل ها تجاوز شده بازگشایی خواهد شد.

نبی پور اظهارکرد: زمانی که بحران پیش می‌آید همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند با هم افزایی تمامی وسایل و امکاناتی که دارند را در اختیار شورای مدیریت بحران قرار دهند.

کد خبر ۴۵۸۹۶۰۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

برچسب‌ها: ، ،


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *