مدیرکل کمیته امداد خراسان‌رضوی گفت: این نهاد به عنوان پیشتاز در راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی فرصت اشتغال‌زایی را برای مددجویان این استان فراهم کرده است. " /> راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای اشتغال‌زایی مددجویان خراسان‌رضوی | خراسان ما
خراسان ما

راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای اشتغال‌زایی مددجویان خراسان‌رضوی

راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای اشتغال‌زایی مددجویان خراسان‌رضوی

به گزاش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، حبیبالله آسوده در دیدار با محسن ذبیحی مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با بیان اینکه اجرای طرح پنلهای خورشیدی از این استان کلید خورد، اظهار کرد: با ابتکار کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی این طرح برای نخستینبار در استان کلید خورد و سپس به سایر استانها گسترش پیدا کرد و اکنون ۵۱۹ پنل خورشیدی در خراسان رضویتوسط مجریان زیرپوشش این نهاد نصب و فعال است که شاهد پیشی گرفتن خیلی از استانها در این زمینه هستیم.

وی، یکی از مزایای راهاندازی پنلهای خورشیدی را علاوه بر تولید انرژی پاک و کسب درآمد، کاهش مهاجرت به شهرها و آسیبهای اجتماعی ناشی از حاشیهنشینی در شهرها دانست و افزود: با اجرای این طرح، علاوه بر استقلال مالی و اشتغالزایی در خانوادههای مددجو، این امر برای آنها جایگاه اجتماعی قائل میشود و زمینه رشد اجتماعی آنها را فراهم میکند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه این نهاد آمادگی دارد تا توسعه اجرای پنلهای خورشیدی را داشته باشد، اضافه کرد: استاندار خراسان رضوی نیز بر اجرای این طرح نظر مثبت دارد که امیدواریم راهاندازی پنلهای خورشیدی با یک تیم متخصص متشکل از کمیته امداد امام خمینی(ره) و شرکت برق آغاز و با سرعت تکثیر شود.

آسوده با بیان اینکه این طرح در ابتدای اجرا با ابهام و مشکلاتی همراه بود، یادآور شد: امیدوارم در حرکتی جدید و بررسی پیشینهطرح و حل مشکلات و کاستیها، اقدامات خوب و نو در این بخش صورت گیرد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/


منبع :: http://ana.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *