اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۳۰ درصد شبکه آبرسانی نیشابور فرسوده است

۳۰ درصد شبکه آبرسانی نیشابور فرسوده است

محمد سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیشابور دارای ۷۵۰ کیلومتر شبکه آبرسانی شهری است و برای بازسازی این میزان از فرسودگی شبکه حدود ۷۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.
وی اظهار داشت: نیشابور جزو ۲۳ شهر بحرانی استان از نظر تامین آب شرب است که عمق چاههای تامین آب شرب آن از ۱۷۰ متر به ۳۰۰ متر رسیده با این وجود فضای سبز همه بوستان های نیشابور با آب شرب آبیاری می گردد.
وی با بیان اینکه اعتبارت شبکه آب و فاضلاب فقط صرف تامین منابع شده و برای تعمیر و بهسازی اعتباری تخصیص داده نمی شود گفت: در طرح مطالعه آب شرب نیشابور، این شهر به پنج منطقه تقسیم شده که طرح مطالعه ۲ منطقه کامل شده و برای سه منطقه باقیمانده ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.
سلطانی افزود: پس از بروز سیل در منطقه اردسمان نیشابور کل شبکه آبرسانی این منطقه به طول ۷۰۰ متر با هزینه یک میلیارد ریال تعویض و چاه تامین آب آن منطقه عوض شد.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۲۴۷ انشعاب غیر مجاز آب در نیشابور تبدیل، یک هزار و ۴۵۰ انشعاب نوسازی و یک هزار و ۵۰۰ انشعاب جدید واگذار شده است.
وی گفت: از ابتدای امسال برای ترویج و نهادینه کردن الگوی مصرف آب بیش از ۳۰ برنامه آموزشی چهره به چهره برای ۱۵ هزار دانش آموز شهرستان برگزار شده و ۸۰ میلیارد ریال قرارداد جهت تامین آب شرب شهر نیشابور از پنج حلقه چاه در منطقه فوشنجان منعقد شده است.
آب شرب ۳۱۰ هزار مشترک در هفت شهر شهرستان نیشابور از طریق ۶۲ حلقه چاه و پنج رشته قنات تامین می گردد.
شهر نیشابور دارای ۱۲۰ هزار مشترک آب شرب و ۵۲ هزار مشترک فاضلاب است.
از ۶۵ هزار متر مکعب مخازن آب شهرستان نیشابور پنج مخزن آب شرب با ظرفیت ۵۷ هزار متر مکعب در شهر نیشابور است.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
/۹۸۶۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  سوانح رانندگی در سبزوار 9 مصدوم به جا گذاشت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *