اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۳۰۰ درنای خاکستری در بند سلامی خواف فرود آمدند

۳۰۰ درنای خاکستری در بند سلامی خواف فرود آمدند

به گزارش روز سه شنبه اداره حفاظت محیط زیست خواف سعید توانا افزود: این پرنده ها در مسیر مهاجرت خود از سیبری و روسیه در این شهرستان فرود آمدند.
وی ادامه داد: خواف با توجه به موقعیت خود در مسیر کریدور مهاجرت پرندگان از دیگر کشورها و به خصوص منطقه سیبری روسیه قرار دارد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: حفاظت از این پرنده های مهاجر با توجه به آغاز مهاجرت در همه آبگیرها، برکه ها، سدها و بندهای سطح این شهرستان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و محیط بانان با هدف پایش و کنترل احتمالی بیماری آنفلوآنزا و نیز جلوگیری از شکار و صید پرندگان مهاجر فعال هستند.
توانا افزود: علاوه بر درنا انواع پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی همچون حواصیل خاکستری، حواصیل سفید، کشیم بزرگ، اردک سر سبز، خوتکا، مرغابی و آنقوت با آغاز فصل سرما به دشتهای خواف مهاجرت و در آبگیرهای این شهرستان شش ماهه دوم سال را سپری می کنند.
درناها پرندگانی بزرگ با پاها و گردن بلند، دم به نسبت کوتاه، بالهای دراز و منقاری بلند و قطور هستند که ظاهری شبیه لک‌ لک دارند و به صورت گروهی مهاجرت می‌کنند.
مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری خواف با چهار منطقه حفاظت شده محیط زیست در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد و دارای ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان است.
۱۹۲۲/۲۰۹۵

خبر جدید  سطح زیر کشت محصولات دیم در تربت جام افزایش یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *