اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۴۰۰ تن گوشت مرغ روزانه در خراسان رضوی مصرف می شود

۴۰۰ تن گوشت مرغ روزانه در خراسان رضوی مصرف می شود

مجتبی مزروعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این وجود ظرفیت جوجه ریزی در صنعت مرغداری خراسان رضوی هیچ سالی کامل نشده است. ظرفیت پروانه های مجاز در این عرصه ۲۴ میلیون قطعه در هر دوره است و هر سال تا حدود ۹ میلیون قطعه جوجه کامل می شود.
وی همچنین گفت: میزان جوجه ریزی در سالنهای پرورش مرغ خراسان رضوی طی ماههای آبان و آذر گذشته به دلیل مشکلاتی در حمل و تامین نهاده ها کاهش محدودی پیدا کرده بود اما هم اینک تولید گوشت مرغ در استان با بازگشت جوجه ریزی به حالت عادی در روند عادی قرار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی حجم تولید پارسال مرغ را در این استان ۱۵۷ هزار تن ذکر و بیان کرد: طی هشت ماه گذشته امسال ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در خراسان رضوی تولید شد و پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال برابر حجم تولید پارسال شود.
وی در ادامه اظهارداشت: با پیش خرید گوشت مرغ توسط اداره کل پشتیبانی امور دام، اطمینان لازم برای مرغداران در تولید همانند گذشته فراهم شده است.
مزروعی افزود: با توجه به روال عادی تولید گوشت مرغ در خراسان رضوی، برای تامین مرغ مورد نیاز بازار در شب عید مشکلی نخواهیم داشت.
هزار و ۴۰۰ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت تولید ۲۶ میلیون قطعه در هر دوره، در خراسان رضوی فعالیت دارند.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  کاهش 50 درصدی واردات انواع نهاده های اولیه خوراک دام و طیور به استان
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *