اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۴۹۰ نشست کتابخوانی در گناباد برگزار شد

۴۹۰ نشست کتابخوانی در گناباد برگزار شد

به گزارش ایرنا حمید رضا مهدوی مقدم روز دوشنبه در مراسم پایانی جام باشگاههای کتابخوانی گناباد افزود: در اجرای این طرح که با هدف هم افزایی و ترویج فرهنگ مطالعه از دهم شهریور ماه سالجاری آغاز شده بود، در مجموع ۵۱۰ جلد کتاب توسط شرکت کنندگان مطالعه شد.
وی ادامه داد: در قالب جام باشگاههای کتابخوانی به عنوان طرح پیشرو و خلاقانه برای ترویج فرهنگ مطالعه بین کودکان و نوجوانان شرکت کنندگان کتابی را به انتخاب خود مطالعه و در گروههای کوچک به نقد و بررسی آن پرداختند و هر گروه بهترین کتاب را انتخاب کرده و سپس در سطح مدرسه با هم رقابت کردند.
وی گفت: همچنین برای گسترش فرهنگ کتابخوانی طرحهای یکشنبه با چاشنی کتاب در ادارات و دوشنبه با کتاب در کودکستانهای این شهرستان اجرا می شود و طی آن شرکت کنندگان کتابی را مطالعه و در مورد آن به بحث و بررسی می پردازند.
معاون فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: برنامه جام باشگاه های کتابخوانی اقدامی مهم برای هم افزایی همه دستگاههای اجرایی و متولیان ذیربط به منظور نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه است.
افشین تحفه گر افزود: گسترش فرهنگ مطالعه بین اقشار جامعه و به خصوص جوانان و کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان جامعه، آنان را برای نقش آفرینی بهتر در فرآیند توسعه و پیشرفت کشور آماده می کند.
در این مراسم از بیش از ۳۰ نفر از نفرات برتر جام باشگاههای کتابخوانی در گناباد قدردانی شد.
۱۳ کتابخانه عمومی و مشارکتی با زیربنای ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با بیش از ۱۹۱ هزار جلد کتاب و ۲۴۲ عنوان نشریه در مناطق شهری و روستایی گناباد فعال است و به ازای هر گنابادی ۲٫۵ نسخه کتاب وجود دارد.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین دانشجویان خارجی را دارد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *