نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: رهبر انقلاب ۵ سال است فریاد می‌زند «اقتصاد مقاومتی»؛ اما یک‌ قدم در این رابطه برداشته نشده است. " /> 5 سال اخیر قدمی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است | اخبار مشهد خراسان ما
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۵ سال اخیر قدمی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است

۵ سال اخیر قدمی برای اقتصاد مقاومتی برداشته نشده است

به گزارش گروه استانهایخبرگزاری آنا، آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبههای امروز نماز جمعه مشهدگفت: خداوند انسان را از خط شیطان آگاه کردهو عذر گناه را از انسان نمیپذیرد. خدا ریل تقوا را نصب کرده و با این کار برای انسان مسیر درست را فراهم کرده است.

وی افزود: امیرالمؤمنین شگردهای شیطانی را اینگونه بیان میکنند که شیطان بهطور پنهانی در سینهها نفوذ میکند. سینه صندوقچهای است که در او، هم فکر و هم دل قرار دارد، شیطان در این سینه نفوذ میکند و شیطان شگرد و برنامه فریب انسان را شفاف نمیکند، از راه مرور خاطرات و جریانات زندگی وارد میشود. انسان که مرتکب گناه میشود، متوجه نیست که القاي شیطان است.

نماینده ولیفقیه در استان خراسان رضوی اظهار کرد: شیطان تمام سخن خود را با نجوا و درگوشی میگوید و در عرصه ماجراجویی و بحران در یک جریان اجتماعی سراغ کسی نمیرود بلکه با توطئه انسان را فریب میدهد و او را تا لب پرتگاه سقوط میبرد و مراقب است از این مسیر بازنگردد.

علمالهدی تصریح کرد: امروز، آغاز دهه فاطمیه به روایت ۷۵ روز است، این عزای بزرگ را تسلیت عرض میکنم. متأسفانه از همان نخست سعی بر این بوده که مبارزات صدیقهاطهر و مقاومتی که داشتند را در خط یک رقابت سیاسی جلوه بدهند. این مسئله برای یک جوان روشناندیش شیعه مسئلهساز میشود.

خبر جدید  رهبری به وضع موجود قانع نیستند/ رویارویی فرهنگی دشمن با جوانان

وی افزود: جوان، رقابتهای سیاسی، فرصتطلبی و قدرتیابی را میبیند و مقاومت و شهادت فاطمه زهرا (س) را نیز از قبیل همین مبارزات سیاسی میبیند. مسئله، انحراف در اسلام و سقوط ارزشی و اعتقادی در دین بود. صدیقه اطهر بهعنوان تنها وارث دلداده دین از پیغمبر تا پای جان ایستاد تا ثابت کند این جریان سیاسی و انحراف رهبری، امت اسلام را به پریشانی و نکبت خواهد کشاند. رهبری و حاکمیت در اسلام باید در تداوم وحی صورت بگیرد و این تداوم فقط در خط امامت و ولایت است و امروز در تمام ۴۰ سالی که از انقلاب گذشت، در نقطهای قرار داریم که فاطمه زهرا (س) آن روز قرار داشت.

نماینده ولیفقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد در کشور ما دو دید و خط وجود دارد، یک دید رهبری که انقلابی است؛ یعنی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن و اینها یعنی جهادی وارد خدمت شدن، جهادی در خط استکبارستیزی و دشمنستیزی قرار بگیریم. دومین دید لیبرال اسلامی است یعنی ما مسلمانیم، مسلمان هم باید زندگی کنیم اما مثل همه دنیا زندگی کنیم، همه مردم دنیا یک کدخدایی را شناختند، ما هم با او بسازیم، هرچه بپوشند، ما هم بپوشیم، هر کاری میکنند ما هم همانطور باشیم و مسلمان هم باشیم. استکبارستیزی و ایستادگی روی ارزشها و معروفهای اسلامی را کنار بگذارید.

خبر جدید  ۱۹ مسافر در مشهد دچار مسمومیت با حشره کش‌ شدند

علمالهدی افزود: روی پیشانی شهید، یا فاطمه الزهرا نوشته بود، یعنی اگر بنا شد تداوم وحی در رهبری به خطر بیفتد، تا پای جان دادن بایستیم ما هم تا مرز جان دادن روی دید انقلابی پسر زهرا باید بایستیم. اینکه به دشمن نظر داشته باشیم و نانوآب خود را در دست دشمن ببینیم، دشمنی با زهرا است؛ اگر آمریکا یقین نداشت اروپا، ایران را در برجام نگه میدارد، از برجام خارج نمیشد. برطرف کردن نگرانی غرب گران تمام شد، که ما از توسعه فناوری هستهای دست برداشتیم. آنان هم دیدند برداشتن تحریمها به معنای رشد اقتصادی ما استاروپا را فرستادند تا ما را نگه دارد، مثل اینکه دو نفر دعوا دارند، یک عده میآیند یک نفر را میگیرند، فرد دیگر هرچه میخواهد او را میزند!

خبر جدید  فاز اول طرح توسعه اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) افتتاح شد

نماینده ولیفقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: اروپاییها سر ما را کلاه گذاشتند که آمریکا هرچه فشار میخواهد بیاورد؛ آنچه خلاف اعتقاد ما هست، این است که مسئولان ما توجیهگر این کلاهبرداری شدند. گفتند برجام نقش اقتصادی نداشت، برجام را برای تحریمها امضا نکردیم، هدف امنیتی داشتیم! مگر دو روز مانده به امضای برجام نگفتید از دو روز دیگر تحریمی وجود ندارد؟ اگر فراموش کردید، روزنامههای خودتان را که قبول دارید، بگذارید جلویتانو تیترهایش را بخوانید.

علمالهدی افزود: مگر روزنامههای شما ننوشتن «روز اول زندگی بدون تحریم»؟ امروز میگویید هدف امنیتی بود؟! آمریکا قریب به ۳۰ سال است اطراف ما مثل سگ پارس میکند و جرئت نزدیک شدن ندارد، اگر توان جنگ داشت، آن را یکلحظه عقب نمیانداخت. صادقانه به مردم بگویید میخواستیم مشکل را حل کنیم، نشد، دنبال راه دیگری برویم. راهی که رهبری پنج سال است فریاد میزند «اقتصاد مقاومتی» و یکقدم برداشته نشده است.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۷۱/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *