اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۵ میلیارد تومان معوقات داریم/برخی شرکت‌های دانش‌بنیان از بازپرداخت تسهیلات خودداری می‌کنند

۵ میلیارد تومان معوقات داریم/برخی شرکت‌های دانش‌بنیان از بازپرداخت تسهیلات خودداری می‌کنند

مدیر عامل صندوق پژوهش و نوآوری خراسان رضوی گفت: متاسفانه برخی شرکت‌ها تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند، اما از بازپرداخت تسهیلات به‌ صندوق می‌کنند و در حال حاضر حدودد ۵ میلیاتومان معوقات داریم.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر حمیده رضوی امروز در نشستی خبری که در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: صندوق پژوهش در خراسان رضوی از سال ۸۶ راه‌اندازی شد و در حال حاضر این صندوق هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد که البته عدد بسیار ناچیزی است.
وی با بیان اینکه ۴۸ درصد سهام صندوق پژوهش و فناوری مربوط به ‌بخش دولتی (حقیقی و حقوقی) و ۵۱ درصد مربوط به ‌بخش خصوصی است، افزود: پرداخت بیش از ۱۵۰۰ فرقه تسهیلات به ‌ارزش ۶۰ میلیارد تومان و صدور ۳۰۰ ضمانت‌نامه به‌ارزش ۱۰ میلیارد تومان از جمله اقدامات این صندوق طی سال‌های گذشته است.
مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری خراسان رضوی با بیان اینکه نمی‌توانیم تسهیلات را به‌ صورت صد درصد بلاعوض در اختیار شرکت‌ها قرار دهیم، عنوان کرد: متاسفانه برخی شرکت‌ها تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند، اما از بازپرداخت آن به‌ صندوق بعد از زمان استراحت (۶ یا ۱۲ ماه)، استنکاف می‌کنند و در حال حاضر حدود پنج میلیارد تومان معوقات داریم.
انتهای پیام
منبع :: ۵ میلیارد تومان معوقات داریم/برخی شرکت‌های دانش‌بنیان از بازپرداخت تسهیلات خودداری می‌کنند

خبر جدید  "سروی‌ها" رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *