اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۵ هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی شهرداری مشهد در حال اجراست

۵ هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی شهرداری مشهد در حال اجراست

شعار سال:مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: هم اکنون ۵ هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی شهرداری مشهد در حال اجرا است.

محمد هادی محمدی مقدم با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرداری، اظهار داشت: از ابتدای انعقاد پروژه‌های مشارکتی تا کنون، ۵ هزار میلیارد تومان مشارکتی در حال اجرا داریم که میانگین سهم‌الشرکه شهرداری در این پروژه‌ها حدود ۳۵ درصد است.

وی افزود: از ابتدای شورای چهارم، به سمت واگذاری سهم‌الشرکه شهرداری در پروژه‌های مشارکتی حرکت شد که بخشی از این کار انجام شده و بخشی دیگر نیز نهایی شد که خوشبختانه این مهم در شورای پنجم مصوب و محقق گردید.

محمدی مقدم خاطرنشان ساخت: تنها سهم شهرداری در سه پروژه مشارکتی باقی‌مانده و سایر پروژه‌های مشارکتی تعیین تکلیف شده‌ است.

وی تصریح کرد: چند پروژه خوب در شورای پنجم تصویب شده، قرارداد آن منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز شد که یکی از آنها، پروژه شاملو می‌باشد که با کلنگ‌زنی آن، عملیات احداث ۲۱۲۰ واحد مسکونی آغاز شد؛ همچنین پروژه ۱۸۳ واحدی علویه که در حال احداث بوده و پروژه حافظ که در اطراف میدان حافظ یا همان گارراژدارها با حجم سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان کار خود را آغاز خواهد کرد.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: پروژه طرق که قرارداد آن در دوره شورای چهارم مصوب شده بود، در این دوره به سمت پروژه سرمایه‌گذاری تغییر ماهیت یافت که پول ۱۳۵ میلیارد تومانی پروانه از سرمایه‌گذار، اخذ شد.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد تصفیه خانه و پارک طرق به صورت BOT اجرایی شود. تفاهم کلی آن نیز تقریبا قطعی شده است. تصفیه خانه این پروژه اعتبار اسمی ۳۵ میلیارد تومانی و اعتبار فعلی حدود ۷۰ میلیارد تومانی دارد. همچنین تفاهم شد سرمایه‌گذار ۲۲۰ میلیارد تومان در پارک طرق هزینه نماید.

محمدی مقدم گفت: لایحه ۲۱۲ میلیارد تومانی پارک خورشید نیز آماده ارسال به شورای شهر است تا مراحل تصویب خود را در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی طی کند.

وی افزود: در گام بعدی، قرارداد پروژه توسعه باغ‌گیاهشناسی به مبلغ ۸۵ میلیارد تومان نیز منعقد شده است که در حال آماده‌سازی لایحه برای ارسال به شورای شهر هستیم. همچنین محور کوشش نیز به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان به صورت تهاتری ۸۰ درصد عقد قرارداد شده است. فروش پروژه مسکونی معلم ۸۳ نیز در دستور کار قرار دارد که با اخذ مصوبه کمیسیون ماده ۵ به مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه پروژه توحید که چند سالی معطل مانده بود در حال توافق نهایی هستیم تا به سرمایه‌گذار واگذار شود، عنوان کرد: لایحه مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای ساختمان‌های گروه «د» نیز در شورای شهر تصویب شد که اتفاق خوب و مبارکی است که بعد از تایید فرمانداری، اجرایی خواهد شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفتهسایت خبری شهرداری تهرانتاریخ انتشار ۲۹ دی ۹۷، کدخبر: ۶۱۸۰۹۸۵،www.news.mashhad.ir

خبر جدید  خسارت ۱۰ میلیارد ریالی سیلاب به ابنیه تاریخی نیشابور


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *