اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد در این گردهمایی گفت: ایده اصلی دوره ‌های دوام ثامن سال ۱۳۹۴ با همکاری مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران این شهرداری، استانداری خراسان رضوی، هلال‌ احمر و سازمان آتش ‌نشانی شهرداری مشهد شکل گرفت.
امیر عزیزی افزود: ۷۰ درصد مساحت کلانشهر مشهد به عنوان مناطق به شدت آسیب پذیر در مقابل زلزله محسوب می شود که باید برای کاهش خسارت های زلزله های احتمالی آماده باشیم.
وی با تاکید بر آموزش راه های مقابله با بحران به شهروندان، اظهار داشت: شهرداری مشهد اهتمام ویژه به آموزش مردم در محلات مختلف برای آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه و بحرانهای طبیعی دارد.
وی گفت: از سال ۹۴ تاکنون در محلات مختلف این کلانشهر هفت هزار و ۲۰۰ نفر آموزش های خودامدادی و دیگر امدادی در زمان بحران را در قالب گروه های دوام ثامن فراگرفته اند.
عزیزی افزود: مرکز مدیریت بحران غرب مشهد مهر پارسال راه اندازی شد و هم اکنون در این مرکز دسترسی به تصاویر ۴۰۰ دوربین نظارت تصویری سطح شهر و همچنین اطلاعات سامانه های همه شرکت های خدمات رسان شهر وجود دارد و دومین مرکز فرماندهی مدیریت بحران این کلانشهر نیز بهار سال آینده بهره برداری می شود.
کلانشهر ۳٫۵ میلیون نفری مشهد برای رسیدن به استانداردها ۶۰ سوله بحران نیاز دارد ولی اکنون ۱۵ سوله در این کلانشهر وجود دارد که تا سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۲۵ پایگاه خواهد رسید.
۷۵۰۵/ ۶۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  نامه هیات وزیران ربطی به مرزنشینان ندارد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *