اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۶۶ گلزار شهدای سبزوار نیازمند ساماندهی است

۶۶ گلزار شهدای سبزوار نیازمند ساماندهی است

مهدی محتشم روز یکشنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته بنیاد شهید افزود: از این تعداد ۱۸ گلزار شهدا تک مزاری است که با مشارکت بخشداریها و دهیاریها بازسازی می شود که برای هر گلزار حدود ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.
وی ادامه داد: ۴۸ گلزار شهدای دارای بیش از دو شهید شهرستان سبزوار هم بازسازی نشده است که با توجه به پراکندگی و موقعیت جغرافیایی هر گلزار بازسازی آنها به حدود یک میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که باید از محل اعتبارات تملک داراییها و بنیاد شهید تامین شود.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار گفت: با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جاری ۴۱ یادواره شهدا در محلات و ۳۵ یادواره شهدا با همکاری آموزش و پرورش در سطح مدارس این شهرستان برگزار و تصاویر و بنر شهدا نیز تعویض و نوسازی شد.
محتشم افزود: ۹۰۰ دانشجوی شاهد و ۲۸۴ دانش آموز شاهد در دانشگاهها و مدارس شاهد این شهرستان تحصیل می کنند.
وی ادامه داد: همه خانواده شهدا و جانبازان سبزوار به طور کامل تحت پوشش بیمه خدمات درمانی، بیمه تکمیلی و طرح پایش سلامت هستند.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار گفت: تاکنون ۲۲۰ مورد تسهیلات مسکن ۶۰۰ میلیون ریالی برای احداث مسکن خانواده شهدا در این شهرستان پرداخت و همچنین با توجه به کهولت سن والدین شهدا و جانبازان به مناسب سازی مسکن آنها نیز توجه شده است.
محتشم با اشاره به این که یکی از دغدغه های خانواده شهدا موضوع اشتغال فرزندان آنهاست افزود: در سال جاری ۴۵ فرزند شاهد استخدام دستگاههای دولتی شدند و برای ۶۵ نفر نیز تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.
شهرستان سبزوار ۹۶۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.
سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
۱۹۲۲/۸۱۴۵/۷۴۹۵

خبر جدید  ستاری: مهمترین مولفه در دانشگاهها ایجاد اکوسیستم علم است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *