امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری از تیرماه هفت نکته را به دولت تکلیف کردند، اما هنوز اجرایی نشده است. " />7 تکلیف مقام معظم رهبری به مسئولان روی زمین مانده است | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61274
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۷ تکلیف مقام معظم رهبری به مسئولان روی زمین مانده است

۷ تکلیف مقام معظم رهبری به مسئولان روی زمین مانده است

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از مشهد، آیتالله سیداحمد علمالهدی ظهر امروز در خطبههای نماز جمعه مشهد با بیان اینکه ۱۲ بهمن، سرآغاز دهه فجر چهلمانقلاب مقدس اسلامی است اظهار کرد: با ورود امام، انقلاب در یک فوران قرار گرفت و تحت نظام مدیریت خاص با مباشرت امام خمینی(ره) واقع شد.

وی افزود: در مورد سالروز ورود امام به کشور، سه نکته قابلتأمل است: نخست اینکهشورای انقلاب تصمیم گرفت ورود امام به کشور عقب بیفتد، اما امام فرمودند: امروز (صبح جمعه) به امام زمان(عج) متوسل شدم، تصمیم گرفتمروز یکشنبه بیایم. مسئله امام، لیدریسیاسی و تسلط بر جامعه و زمامداری نبود، مسئله عظمت امام در ولایتمداری بود.

خبر جدید  نشست بررسی مسئله خاتمیت از منظر شهید مطهری برگزار می‌شود

امام جمعه مشهد اضافهکرد: دومین نکته اینکه امام تصمیم گرفتند و حرکت کردند، از امام پرسیدند چه حسی دارید، فرمودند «هیچ». دو حالت برای امام در این شرایطوجود داشت؛ نخست اینکه یا باید از احتمال انهدام هواپیما میترسیدند و یا به خاطر رسیدن به قدرت، احساس برتری و قدرت داشتند. اماامام خمینی(ره) نه احساساً خوف داشتند و نه قدرت؛ چراکه امام یک طلبه است، میگوید من به تکلیفم عمل میکنم، نتیجه باخداست؛ مکلفی که دارد تکلیفش را انجام میدهد، احساسی ندارد.

آیتالله علمالهدی، سومین نکته قابلتأمل در مورد سالروز ورود امام را اینگونه بیان کرد: در فاصله پاریس تا تهران، امام در کمال آرامش در طبقه دوم هواپیما چند ساعت خوابیدند، چندساعتی که برای آدم عادی در یک بحران و اضطراب که آخرش چه میشود و به کجا میرسد امام با اعتماد و اطمینان، با آرامش مسیر را طی کردند.

خبر جدید  مدارس مهارتی بازار سرمایه و تعلیم و تربیت راه‌اندازی می‌شود

وی با بیان اینکه برخورد امام، نظام حرکتی ما در انقلاب را مشخص میکند، تشریح کرد: مظهر سه خصوصیت امام، در دو جریان شهدا و مقام معظم رهبری دیده میشود؛ نخست رزمندهای که شب عملیات میگوید یا «صاحبالزمان» و به میدان مین میرود و دوم رهبر معظم انقلاب که سیاستمداران آمریکایی و اروپایی میگویند که قدرتمندترین رهبر سیاسی در جهان است.

امام جمعه مشهد متذکر شد: برخی میگویند چرا مقام معظم رهبری در مسائل اقتصادی و مشکلات دیگر کشور قدمی برنمیدارند؟ خب یعنی اینکه نمایندگان مجلس و رئیسجمهوری که شما انتخاب کردید را کنار بزنند و خودشان دخالت کنند؟ اینگونه از جمهوری اسلامی چیزی میماند؟

خبر جدید  مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

آیتالله علمالهدی تصریح کرد: ایشان رهنمود و راهبرد میدهد، از ماه تیر هفت نکته را که به دولت تکلیف کردند، هنوز انجامنشده، پنج سال است بر اقتصاد مقاومتی تأکید دارند، وقتی اجرا نمیشود، چهکار کنند؟ منتخب شما را کنار بزنند و بگویند خودم میخواهم کشور را اداره کنم؟!

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *