اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری مشهد فردا منتشر می‌شود

۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری مشهد فردا منتشر می‌شود

شهردار مشهد با اشاره به مجوز سازمان برنامه و بودجه کشور برای انتشار اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری مشهد گفت: با پیگیری‌های انجام شده و موافقت بانک مرکزی ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت خط ۳ با عاملیت بانک صنعت و معدن فردا منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی امروز در بازدید از اقدامات انجام شده برای رفع نواقص باقی مانده از فاز اول خط دو قطار شهری مشهد که دو سال پیش به بهرهبرداری رسید و همچنین عملیات اجرای تست گرم ادامه خط ۲ که با حضور رییس و اعضای شورای شهر و معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران انجام شد، افزود: در بودجه سال جاری، ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به قطارشهری اختصاص داده شده بود که به دلیل شرایط اقتصادی موجود روند آن طولانی شد.

خبر جدید  قهرمانی دوچرخه سوار نیشابوری در لیگ جاده کشور

وی اضافه کرد: خوشبختانه روز گذشته مجوز آن از سوی بانک مرکزی و بانکهای عامل پذیرفته شد؛ با تلاش همکاران ظرف ۲ روز پایانی اوراق را انتشار خواهیم داد، در سال ۹۸ با سرعت به کار خود ادامه داده و دچار نقدینگی نخواهیم شد.

شهردار مشهد ادامه داد: حدود سه ماه قبل در بازدیدی که از خط دو انجام شد اعضای شورای شهر مشهد نگرانیهایی را در خصوص وضعیت پیشرفت تجهیزات تکمیلی خط ۲ قطارشهری داشتند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس تصمیم گرفته شد سرعت کار افزایش پیدا کند لذا با همکاری قرارگاه خاتمالنبیاء(ص)، بانک مرکزی، بانکهای عامل که تجهیزات ارزی را خریداری میکنند و تلاش شبانهروزی تمام همکاران ما در این حوزه ۹۹ درصد از این نواقص برطرف شد.

خبر جدید  اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی به ۶ نیازمند عضو

وی با بیان اینکه اکنون اقدامات مورد نظر در خصوص امنیت شهروندان در استفاده از خط دو که دغدغه ما و شورای شهر بود، انجام شده است، اظهار کرد: اعضای شورای شهر بر نصب تجهیزات سیگنالینگ، اطفا حریق، هدایت سیستم باروری، امنیت و … تاکید داشتند که این موارد تامین شده است.

وی به انجام تست گرم ادامه مسیر خط دو از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه اشاره کرد و افزود: با توجه به اتمام ریلگذاری و نصب تجهیزات مورد نیاز در این مسیر، صبح امروز با ورود قطار به این مسیر تست گرم خط دو از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه با حضور اعضای شورای شهر نیز انجام شد تا مقدمات برای بهرهبرداری از این فاز نیز تا خردادماه آماده شود.

خبر جدید  کشف حدود ۵ تن برنج پاکستانی احتکار شده در کندر

کلائی تصریح کرد: امروز همچنین بازدیدی از ادامه اجرای خط دو قطارشهری مشهد از میدان شریعتی تا ایستگاه میدان شهید کاوه داشتیم که اعضای شورای شهر بر بهبود عملکردهای تی او دی و سرعت بخشیدن به کار تاکید کردند.

شهردار مشهد درادامه به پیشبینی ایجاد پارکینگی در ایستگاه سلامت خط دو قطارشهری مشهد اشاره کرد و گفت: به گونهای برنامهریزی شده است تا با استفاده از فضای موجود در ایستگاه پایانی خط ۲ قطارشهری مشهد پارکینگی با ظرفیت ۵۰۰۰ خودرو و پایانه اتوبوس ایجاد شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *