اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۷۶ درصد تعهد اشتغال گناباد محقق شد

۷۶ درصد تعهد اشتغال گناباد محقق شد

به گزارش ایرنا حامد قربانی عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد افزود: ۱۸۰ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی در قالب ۴۱۱ طرح در بخشهای مشاغل خانگی، اشتغال روستایی، فراگیر و بند ب تبصره ۱۶ (منابع داخلی نهادهای حمایتی) از ابتدای امسال تاکنون به متقاضیان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: از مجموع ۲ هزار و ۲۰۸ تعهد اشتغال امسال در این شهرستان یک هزار و ۶۷۹ مورد تحقق یافته است.
وی گفت: همچنین ۳۶ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ بر اساس مصوبه هیات دولت به شهرستان گناباد اختصاص یافته که پس از برنامه ریزی و جمع بندی طرحها روند پرداخت آن به متقاضیان آغاز می شود.
قربانی با انتقاد از عملکرد ضعیف بانکها در پیگیری و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی خواستار توجه بیشتر آنها به تسریع در پرداخت این تسهیلات و کاهش تنگناهای متقاضیان شد.
وی افزود: بسیاری از بناها و سوله های دولتی و شبه دولتی غیر قابل استفاده در گناباد وجود دارد که می توان آنها را به جوانان و متقاضیان جویای کار برای راه اندازی واحدهای تولیدی واگذار کرد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۴ میلیارد ریال برای ۴۸طرح اشتغال زایی در بخشهای اشتغال روستایی، فراگیر، مشاغل خانگی و رونق تولید به متقاضیان پرداخت شده و چهار طرح هم به مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال در حال انعقاد قرارداد است.
هادی ایزدی افزود: با پرداخت این تسهیلات برای ۴۰۷ نفر اشتغال ایجاد شده است.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم از فرماندار سبزوار برای حضور در دانشگاه دعوت کردند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *