اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۷۸ میلیارد ریال غرامت به باغداران خراسان رضوی پرداخت شد

۷۸ میلیارد ریال غرامت به باغداران خراسان رضوی پرداخت شد

محمودرضا فرزانه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ به باغداران خسارت دیده زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی استان پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: با پرداخت این مبلغ بخش عمده تعهدات صندوق بیمه کشاورزی در سال زراعی گذشته محقق شده است.
وی با بیان اینکه مجموع خسارتهای برآورد شده در سال زراعی گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است گفت: تا کنون ۲۹۴ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت شده و ۶ میلیارد ریال مابقی نیز در مسیر پرداخت است.
فرزانه افزود: استان خراسان رضوی با اجرای طرحهای مختلف از جمله طرح مدیریت منابع و مصارف، طرح بازاریاب مروج و طرح بیمه گزاران ویژه، شرایط منحصر به فرد برای کشاورزان فراهم کرده است.
وی اظهار داشت: توسعه همگانی طرحهای بیمه ای و پوشش وسیع تولیدکنندگان بخش کشاورزی در دستور کار قرار دارد که در این راستا عملیات بیمه ای در این استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی گفت: دولت نیز با اختصاص یارانه بیشتر به مناطق کم ریسک، خدمات مطلوبتری به تولیدکنندگانی که تبحر بیشتری در تولید دارند ارائه نموده است.
فرزانه افزود: تولیدکنندگان بخش کشاورزی می توانند تا پایان دی ماه جاری برای پوشش بیمه ای محصولات خود اقدام و از مزایای طرحهای بیمه ای و اعمال تخفیف های متعدد بهره مند شوند.
درآمد سالانه بخش کشاورزی خراسان رضوی ۱۳ هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان است.
۳۶۳ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی خراسان رضوی فعالیت دارند و حجم تولید سالانه انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در این استان هشت میلیون تن است.
سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین در این استان زیر کشت ۸۳ نوع محصول می رود.
بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.
۷۴۹۶ / ۶۰۵۳

خبر جدید  تردد در همه محورهای خراسان رضوی پرحجم و روان است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *