اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

۸۸۵ هکتار فضای سبز در شهرک های خراسان رضوی ایجاد شده است

۸۸۵ هکتار فضای سبز در شهرک های خراسان رضوی ایجاد شده است

مسعود مهدی زاده مقدم روز دوشنبه در مراسمی به مناسبت هفته درختکاری در شهرک صنعتی چرمشهر مشهد افزود: از این میزان، ۱۰ هکتار فضای سبز و بوستان صنعتی در سال جاری ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای فعالیت شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی تاکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله انواع درخت و درختچه دائمی و زینتی نظیر انواع شمشاد، یاس، ترون، رزماری و انواع گلهای مختلف در شهرکها و نواحی صنعتی استان کاشته شده است.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت حفظ محیط زیست گفت: طرحهای توسعه ای فضای سبز در همه شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی تداوم دارد و مسائل مربوط به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست با جدیت پیگیری می شود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با اشاره به کمبود بارندگی ها و نزولات آسمانی افزود: در این راستا ۷۵ درصد از فضای سبز و بوستان صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به طول هزار و ۱۳۰ کیلومتر با روش قطره ای و تحت فشار آبیاری می شود.
وی اظهار داشت: همچنین فضای سبز و بوستان صنعتی ۲ شهرک صنعتی کاویان و چناران در خراسان رضوی با استفاده از پساب تصفیه خانه ها، آبیاری می گردد.
وی گفت: در سال ۱۳۶۷ سه شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان وجود داشت که این تعداد امروز به ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی رسیده که در ۴۰ واحد آن زمین برای راه اندازی واحد صنعتی در حال واگذاری است.
مهدی زاده مقدم افزود: اراضی تحت اختیار شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته که از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.
وی اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر است که در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی ، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.
وی گفت: سهم این شرکت از کل آب صنعتی استان ۱۴ صدم درصد است اما این شرکت به ازای برخورداری هر یک لیتر در ثانیه برای ۸۳ نفر اشتغال ایجاد کرده در حالی که متوسط کشوری در این زمینه ۵۵ نفر است.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  تحصیل زیر سقفهای لرزان


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *